muzikanten voor muzikanten POPFESTIVAL TERNEUZEN 18 19 Waar de verwachtingen zo hoog waren, keihard is gewerkt om het hele ge beuren van de grond te krijgen, aan alle voorzieningen was voldaan door de organisatie, was ook in Terneuzen weer de grote spelbreker het weer! Eén ding had de organisatie van het PIT-FESTIVAL voor op het letterlijk in het water gevallen Mok-Pop-Festival in Kruiningen en wel het feit dat het zich in Terneuzen allemaal afspeelde in een grote tent. Tussen de 450 en 500 bezoekers bracht dat voordeel om "droog" te staan dan nog op. Het slechte weer én de entreeprijs van f 17,50 waren de grote struikelblokken. JAMMER, JAMMER, JAMMER! De organisatie had er galles aan gedaan om het Mok-Pop-Festival tot een suk- \\^ses te maken. De grote afwezige was - naast 'mister Sunshine' - het publiek! Het Mok-Pop-Festival \1985 kan eerder omschreven worden als het festival "Muzikanten voor Muzikanten", waarvan de opbrengst bestemd is voor e weersomstandigheden zaten daarbij ook nog ^behoorlijk tegen, waardoor het terrein eerder )het idee gaf dat er modder gevechten zouden plaatsvinden in plaats van een muziekfestival, Sen wie weet, misschien zou het publiek dan wel Igekomen zijn. Aan de optredende groepen lag het niet, niemand liet het afweten of speelden minder. Qfy—Het werd eerder als een goede oefening ge- zien dat is dan nog het beste wat je kan doen! k terugblik terugblik I Erik Jan van Leeuwen, drummer Torture, prima tweede stem. Alex Siegers: Duplex Johnson, men geling Tina Turner en Mick Jagger. bracht. Wellicht zou dit ook het geval zijn geweest bij het trio TRIGGER, maar een klankbord was voor geen van de optredende groepen wegge legd, ook niet voor THE SCENE uit Amsterdam. Wat het publiek betrof was het - van de eerste tot de laatste band - eerlijk verdeeld: muzikanten voor muzikanten! De toegangsprijs was wel de grootste "bottleneck”, waar vooral het wat jongere publiek (15, 16 jaar) behoor lijk tegenaan hikten. En terecht, juist in het kader van het 'jongerenjaar', onder welke noemer het toch werd georganiseerd kun je daar je vraag tekens bij zetten. Het wat oudere publiek had ook zijn of haar bezwa ren tegen de toegangsprijs maar maak te dat weer zeer ongeloofwaardig door - aan dezelfde tafel waar de toegangs kaarten werden verkocht - net zo mak kelijk f 25,-- en meer neertelde voor konsumptiebonnen. Dat de organisatie nog redelijk uit de kosten is gekomen is mede te danken aan de baromzet! Drie formaties uit Terneuzen, die ook al hun medewerking hadden verleend aan het benefietconcert in Jamash, traden ook nu weer aan, waarbij het spits werd afgebeten door de hardrock- formatie THOROUGHBRED. Veel coverwerk, wat muzikaal goed in el kaar zat. Wat meer podium-act en show, kenmerkend voor hardrock-formaties, zou welkom zijn. Het komt nu allemaal wat statisch over. Misschien iets te veel show toonde Adam Butler, zanger van de tweede formatie VOGUE. Qua stem en stijl drukt Adam duidelijk een stempel op de groep Vogue. Japan? Vogue heeft de gelederen versterkt met een achtergrondkoortje, wat jammer genoeg het geheel rommelig en niet bij elkaar horend doet over komen. Mogelijk dat er wat meer eenheid in de band komt wanneer de overige muzikanten hun 'stem laten horen' in plaats van een achtergrond koortje. Als derde formatie trad TORTURE aan. Aan beweging op het podium geen gebrek. Torture speelde met een invaller-bassist die goed partij gaf. Opvallend was de tweede stem van drummer Erik Jan van Leeuwen met zanger Michel Oudijk. Die samen zang kwam prima over. Waarom Michel Oudijk echter op een gegeven moment bananen in het pu bliek gooide daar ben ik nog steeds gens de persinformatie 'kippevel' zou moeten bezorgen. Alle waar dering voor de podiumaankleding door middel van slingers enz. Maar "kippevel" kregen we hooguit van het weer, echt niet van Bubbel. We kunnen dan alleen nogmaals vaststellen dat het peil van de Zeeuw se groepen nog zo gek niet is wat aan sluitend werd bewezen door de groep TISSUE, een swingend 4-tal, waarbij drummer Hans Walraven in drumstijl een sterke overeenkomst vertoont met "animal" van de Muppetband. Vervolgens de COVERBAND, welke naam geen nadere uitleg behoeft. Muzikaal van hoge kwaliteit, een uit gebreid instrumentarium, waarbij niets overheerst maar alles op elkaar is afgestemd; subtiel baswerk, strak en furiktioneel. Op het podium trof fen we naast Meindert Inderwisch op gitaar en zang tevens Edwin Bouwens als zanger aan (Shantung). Het coverwerk wat ze brachten zou zeker een vol festivalterrein in "no time" aan het swingen hebben ge- Het festival werd geopend door de Rock- en Blues groep SIDEWALK. Een nog vrij jonge formatie bestaan de uit Edwin Sinke (drums), Eddie de Hamer (orgel), Jacob Braamse (slaggitaar) en Kees Moerland (solo- en slaggitaar). SIDEWALK is nog maar net een jaartje bezig, zijn ent housiast, hebben er lol in en dan mag het af en toe best wel eens dat ze van het "trottoir" afstappen en midden op de weg gaan lopen. Een orgel bezetting in een Rock- en Bluesband is daarbij ook geen daags gegeven en vergt van de overige mu zikanten toch wel enige aanpassing in hun spel. De cover-keus gaat dan een woordje meespelen, waar wel degelijk rekening mee moet worden gehouden. Als tweede was het de beurt aan SURRENDER, die het voor elkaar kreeg de aanwezige hardrockers (in totaal 5) voor het podium in de modder te laten head-bangen. Uit Rotterdam kwam de formatie BUBBEL, wiens optreden ons vol- POPFESTIVAL KRUININGEN

Gimmick | 1985 | | pagina 11