Super Discotheek - Videotheek tussen Zoutelande en Westkapelle BEL EVEN 01180-34327 01184-79366 U WILT EEN ABONNEMENT? ofY 18 Zwitserse Teleclub, enz. Deze ontvangsten worden met gebruik making van de nieuwste chips geprojek- teerd op het scherm en de monitoren. De Hooizolder is tijdens het seizoen dagelijks geopend van 21.00 - 05.00 uur en na het seizoen ieder weekend. Ruime parkeergelegenheid.Telefoon 01186-1632 Discotheek De Hooizolder beschikt over een hypermodern videoscherm van 3 bij 4 meter, waarnaast nog eens 5 monitoren verspreid in de discotheek staan opge steld. Per satelliet ontvangt De Hooizolder zelfs alle mogelijke stations, zoals Sky Chan nel, Music Box, de Italiaanse RAI, het De Hoekzak in Oostburg was op 4 oktober j.l. plaats van handeling voor de try-out van het theaterstuk "De Firma List en Bedrog" van Joost Prinsen. terugblik bedrog l Emmy Wage TRY-OUT: de firma list Joost Prinsen, misschien beter be kend als J.J. de Bom, Erik Engerd en de Stratemaker op Zeeshow, brengt nu een eigen theaterstuk dat handelt over de strubbelingen van en in de hedendaagse samenleving. Het stuk is opgebouwd uit verschil lende thema's zoals De Firma List en Bedrog en de kunst; het muziek onderwijs in Nederland; godsdienst en de overtreffende trap. Joost Prinsen schreef eigen teksten over deze thema's en verwerkte tek sten van Hans Dorrestijn, Willem Wilmink, Ischa Meijer en Piet Grijs. De muzikale begeleiding is in handen van Dick van de Stoep, een prima pianist die met een onbewogen ge zicht zijn bijdrage levert aan "De Firma List en Bedrog". Zo'n dertig liefhebbers bezochten De Hoekzak. Een redelijke opkomst; er stonden dan ook drie rijen stoelen in de zaal! Voor de pauze is het stuk humoris tisch met enkele doordenkertjes. Joost Prinsen probeerde het publiek er bij te betrekken, maar helaas kwam er weinig respons uit de zaal. Veel applaus kreeg het thema "muziek onderwijs in Nederland", waarin de spot werd gedreven met jarenlange muzieklessen, terwijl een synthesizer alle mogelijkheden bevat van viool tot en m et drums. Het geheel is een mu zikale wereldreis die zeer knap in el kaar zit. Na de pauze begint Joost Prinsen aan de serieuze thema's, waarbij hij begint met de godsdienst. Hij oegint, met wat hij zelf noemd, een duivelslied. Het laatste gedeelte noemt hij "De Firma List en Bedrog en de over treffende trap". Het bestaat uit 4 gedeelten; een aan alcohol verslaaf de moeder vertelt aan een journa list haar verhaal over haar zoon die als huurling gesneuveld is in Angola; een vriend vertelt zijn verhaal; een huurling zijn eigen versie, waarna de ellende van de moeder weer aan bod komt. Dat het laatste gedeelte emotionele gevoelens opwekte was duidelijk merk baar aan de sfeer in de zaal. Onder de indruk keerden de bezoekers zwijgend huiswaarts. Joost Prinsen heeft weinig accessoires of franje nodig in zijn stuk; hijzelf is de hoofdzaak, wat herkenbaar is bij een goed akteur.

Gimmick | 1985 | | pagina 11