kortweg aktueel kortweg aktueel WINNAAR Gin on the Rocks “GrolePrifs /Nederland' 14 Met de uitslag van de Grote Prijs van Nederland, zaterdagnacht 14 decem ber in het Amsterdamse Paradiso, was 99 procent van het ongeveer 1400 koppige publiek het totaal niet eens. Vanuit de zaal ging een golf van kri tiek toen bekend werd gemaakt dat de hard rock formatie GIN ON THE ROCKS met de beker naar huis ging. Tweede werd MANY MORE en als derde is geëindigd het door iedereen getipte I'VE GOT THE BULLITS. Het publiek in Paradiso reageerde met opmerkingen als "ze moeten zeker aan hun doelstelling voldoen" en "het heeft geen zin om je voor deze prijs in te schrijven of ze moeten het in categorieën gaan onderverdelen", enz. EVEN TERUG NAAR NIJMEGEN 15 we dat het kwam door onze naam, la ter bleek dat er in Engeland gewoon een sterke behoefte bestond aan een nieuwe frisse wind. Samen met The Pogues en The Booth Hts hebben wij daar blijkbaar voor gezorgd". Weemoed van de oude Engelse Folk gekoppeld aan niets en niemand ont ziende punk. Door mensen die overal een naam voor weten te bedenken werd de stijl beschreven als postfolk- skifflepunk, folkabillycowpunk en countrybilly. Welke naam we er ook aan geven, de muziek bevat in ieder 22.00 uur 7,50 (voorverkoop Leo) 10,— (aan de zaal). te vergelijken met een put. Fer Abrahams, presentator van de voorrondes verklaarde iedereen, die meer galm op de zang wilde hebben, voor totaal krankzinnig! HALVE FINALE GROTE PRIJS De datum: 29 november deelnemers: Da Kluet; Factory Toys; Slauerhoff; The Clip; Terras Bangkok; EX-Q'S; Gin on the Rocks; I've Got the Bull its en Spasmodique. Het decor was "De Vereeniging", een gigantisch complex waaronder een restaurant, een tearoom (sjieke dame tjes drinken daar thee met hun pink omhoog) en natuurlijk de zaal met het bijbehorende podium. De organisatie was eigenlijk helemaal niet zo blij met deze accommodatie; zij had liever een wat knusser zaaltje gehad. De meeste bands schrokken zich dan ook te pletter toen ze de zaal zagen. Logisch, het podium al leen al is zo groot als heel De Piek in Vlissingen. De zaal op zich is erg mooi en de balcon-loges geven het geheel het klassieke tintje van een operagebouw. De toiletten waren na een enorm gedraai van trappen, hallen en por talen best binnen een kwartier te vinden. Maar nu dwaal ik wat af. De acoustiek van De Vereeniging is Kritiek zal je altijd en overal wel blijven houden, in welke vorm dan ook. Gimmick heeft twee van de drie winnaars meegemaakt, zo wel op als achter het podium, waaronder ook de nummer één "GIN ON THE ROCKS". Voor de presentatie van de halve finale was Jan Rot ingehuurd. Hij deed dat ontspannen en geestig, alleen gaf hij teveel zijn eigen mening over de bands en dat kan je nu eenmaal niet maken als presentator. Door middel van een loting werd de volgorde van optreden bepaald en Da Kluet had de twijfel achtige eer de avond te mogen openen. Het zag er in eerste instantie interessant uit. Drums werden door twee personen staand bespeeld. Een leuk idee, maar het voordeel werd totaal niet uitgebuit. In plaats van een beetje show, was de presentatie buitengewoon statisch en men bewoog slechts het hoogst nood zakelijke. Ook de ritmepatronen waren niet grensverleggend en iedere slagwerker kon dat in zijn eentje. nemen en het instrument krachtig op de versterker zou laten neerdalen, maar niets van dit alles. Hij bleef dood rustig en de rest van de band speelde gewoon door alsof er niets aan de hand was. Prima! (Achteraf bleek dat Gin on the Rocks hun set mochten overspelen in Den Haag de volgende avond waar de tweede halve finale plaatsvond in Het Paard van Troje en gezien de uitslag is dat optreden goed geweest). Dan onze eigen EX—Q's. Jacco, Edwin, Mike, Henri en George gingen goed te keer. Geen trillende handjes en met hier en daar een foutje was het een goed optreden waarbij de ingebrachte samenzang een verfrissend geluid laat horen. Ik had ze een finaleplaats toe gedacht maar zelf waren ze zeer scep tisch. En terecht dus want ook EX-Q's haalde het niet. Nu was dit ook niet zo moeilijk om te voorspellen want nog vóór er opgetreden moest worden deden de geruchten al de ronde welke groepen in de finale zouden spelen en het bleek nog zo te zijn ook. Alleen de eerste prijswinnaar werd een verrassing; zou dan toch die doel stelling geval energie, enthousiasme en plezier en is het waard om mee te maken. Aanvang: Toegang: Factory Toys volgde: agressief en hard met de gitaren in de super-Turbo overdrive-stand. Accoorden waren nau welijks definieerbaar. Verrassend vond ik de hand-clap machine in deze mu ziek; ik had de stijl ingedeeld in de "funky-Punk". Opvallend vond ik de verschillen tus sen de "amateyr"-bands en de bands met de meer ervaren jongens zoals The Clip en I've Got The Bullits. Het geluid van hen was veel netter en de verschillende instrumenten beter te horen. In The Clip zitten leden uit de begeleidingsband van Jan Rot en in I've Got The Bullits o.a. ex- Gruppo Sportivo-leden, In een zaal als deze is het toverwoord "zacht-spelen" en dat valt niet mee want het is en blijft een wedstrijd en men wil zich toch allemaal min of meer bewijzen. Gin on the Rocks bijvoorbeeld maakt het soort muziek dat hard moét zijn. De juiste benaming is me niet bekend. Of het nu hard-rock, heavy metal, speed-metal of black-metal was, ik weet het nietOp dat moment was het zeker niet belangrijk. Je ging ge woon tien stappen achteruit. Jammer genoeg speelde de techniek de gitarist parten want hij had te kampen met een onwillige versterker (welke achteraf bleek te zijn opgebla zen door voorganger Slauerhoff). Op zo'n moment duurt een kwartier wel erg kort en ik had verwacht dat hij spontaan zijn gitaar bij de hals zou Gin on the Rocks: ’’net doen of er niets aan de hand is, terwijl je collega rechts de show ovemeemt”, dat is omgaan met pech en wordt het nog beloond ook!

Gimmick | 1985 | | pagina 9