kortweg aktueel kortweg aktueel EX-Q’S - Is» DERTIG MUZIKANTEN IN DE BAN VAN DE STRING A f <V Y» i i j* DAT KAN! Door Henny van Ochten 10 11 Aoenda Nieuws VRIJDAG 10 OKTOBER en ZATERDAG 11 OKTOBER MIDDELBURGSchouwburg MUSICAL "DE KLEINE PARADE" GIMMICK-foto’s nabestellen? De speciale Gimmick- prijs voor een 18x24 is voor abonnees 7,50. Schrijf even een briefje of bel.: 01184-79366. ZEEUWS VOLKSLIED OPRICHTING FRED VEEN ik ruim vijftien jaar geleden dacht redelijk met de gitaar overweg te n ging ik "plokken" bij mandol inevereniging "Tot Ons Vermaak T as het "Verdriet"? Is Dit Opgericht", kortweg Tovido. Mijn enthou- a destijds is altijd erg gematigd gebleven. Het steeds maar blijven her- saswen van de walsen, mazurka's en nep-samba's van ene Joh. B. Kok deed -n belangstelling al snel slinken. Na die periode heb ik überhaupt niet zo hoge hoed meer opgehad van mandoline-orkesten. Ik waardeerde de Jandoline alleen nog in werken als Mozart's "Don Giovanne" en in Mahler's Xende symphonie. Maar sinds het concert dat mandoline-orkest Con Amore Ein de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg, ben ik bekeerd. Sn week voor het 50-jarig jubileum concert van Con Amore kreeg ik een qramma in handen geduwd. Mijn interesse laaide langzaam op toen ik op merkte dat Joh. B. Kok bleek te zijn ingeruild door o.a. Prospero Canciello, 5arl Orff en zelfs voor de "Guadiana" (Spaanse fantasie) van Carlo Malizia. het programma was verder op te maken dat Con Amore zou optreden contrabas, slagwerk en fluit. Alle ingrediënten voor een goed concert leken mij aanwezig. De geweldige akoestiek in de Concert- en Gehoorzaal kon daar alleen in gunstige zin nog maar toe bijdragen. Ik besloot te gaan! EENZIJDIG BEELD NEW-WA'.i Informatie/boekingen: 01 184 7936< JAZZ. Verder staan er Dixieland formaties geprogrameerd waarvan evenals bij de salsa niet alle formaties nog bekend zijn bij het ter perse gaan. Wel bekend zowel letterlijk als figuur lijk zijn de optredens van Sinchroon, de Salt Lake Jazz Band en de New City Blues Band. foto’s: Anja Groeneveld De choreografie is in de vertrouwde handen van Joke Louwerse en het ge heel wordt geregisseerd door Thea de Smit. Velen van u zullen deze musical niet in zijn geheel kennen omdat deze nog niet in onze regio is opgevoerd. Een unieke kans voor Zeeland om van deze gelegen heid gebruik te maken. Op zowel vrijdag als zaterdag is de aan vang om 20.00 uur. Toegang; f 12,50 en kinderen t/m 12 jaar f 7,50. Voor meer informatie en bestellen van toegangskaarten kunt u kontakt opne men met: Marion Francios of Rudy Sc hou te 01184- 79619 01184- 11312 THE DIRECTORS. Nederlandse filmregisseurs verenigd in een band. De Directors spelen 60er jaren muziek en in de bezetting ko men we vele bekende namen tegen: Huub Stapel, zang Dick Maas, gitaar George Schouten, synthesizer Leon de Winter, bas Monique Kleemann, zang Maja v. d. Broecke, zang Nouschka van Brakel, zang Doordat vaste drummer Hans Scheep maker op 4 oktober verhinderd is hebben de Directors een gast-drum mer ingehuurd. Niemand minder dan CES AR ZUIDERWIJK zal de gelede ren versterken. In Seventy Seven waar The Directors zullen optreden wordt speciaal een podium gebouwd om iedereen zo optimaal mogelijk van het optreden te laten genieten. De musical "De Kleine Parade" vertelt het verhaal over de rangen- en standen verschillen uit de dertiger jaren. Door solisten van De Ruyterstadsingers en het koor worden in de musical bekende nummers ten gehore gebracht waaron der "Lieve Heer, doe mij een lol", "Dora", "Lieve Kleine Mop", "Wat kan het anders zijn" en "Het strijdlied". Aan deze produktie werd door meer dan vijftig mensen waaronder De Ruyterstad singers (een jongerenkoor uit Vlissingen) vanaf april dit jaar hard en enthousiast gewerkt. Het veertig mensen tellende koor staat onder muzikale leiding van dirigente Riet Westerweele. De tekst van "De Kleine Parade" is ge schreven door Wim Sonneveld en Hen riette van Eyk. De muziek werd ge schreven door Ruud Bos. TRIO ARTURO. De ruime professionele ervaring van deze drie rasmuzikanten is samen gekomen in Trio Arturo. Gitarist Arturo werkte jaren als mu zikaal leider van het Utrechts caba ret Herman B er kien en deed daar naast radio, tv en studiowerk. Bassist Dennis Ringeling toerde in ternationaal met de salsagroep Mam bos door Nederland, West-Duitsland, Zwitserland (Montreux) en Frankrijk. Slagwerker Duncan Jones was de stu wende kracht achter Paolo Prato's Grupo Tango (North Sea Jazz Festi val). De formule van Trio Arturo komt vanuit Zuid-Amerikaanse gitaarmu ziek, krachtig improviserend opge bouwd, jazzharmonieën, een surplus aan techniek en felle ritmes waar de vonken van af springen. Dit alles te- samen doet de publieke verbazing omslaan in enthousiasme. GITAAR DUO Duo's komen vee! voor in de folk muziek waarbij gitaren altijd het meest populaire instrument is, de één akkoorden slaand en de ander de melodielijn speelt. In de programmering Komen we twee gitaarduo's tegen, The Fourty Fives en Los Primos, bestaande uit Johnny Caljouw en Ad Meeuwse. achter in de zaal de mandolines, met hun bolle achterkanten, onvriendelijk met elkaar hoorde vrijen. De zenuwen van deze ongetwijfeld goedwillende jongleur zullen zeker een rol hebben gespeeld. Het publiek - dat de weg in grote geta- len naar Middelburg had gevonden - hoefde na afloop niet te roepen in de trant van "We want (a)more". Een toe gift had het Vlissings Con Amore zelf al ingebouwd en zo te horen ook goed ingestudeerd. Voordat het publiek de gelegenheid kreeg de zaal te verlaten werd dit prachtige, lyrische lied door het orkest ingezet. Als echte Zeeuw zong ik natuurlijk mee zo hard ik kon! Na dit uitstekende concert, dat eigen lijk veel te vroeg was afgelopen, treffen we in één van de solistenkamers het brein achter Con Amore, dirigent Jo Eckhardt. Een nog bezwete Jo Eckhardt: "Tjonge, dat was een fijn concert Daar hebben we toch zeker een half jaar naar toe geleefd. Ik ben er tevreden over. Ja, het kan natuurlijk nog beter, maar ik vind dat we een goed concert hebben gegeven". G: U lijkt me te jong om de oprichter van het orkest te zijn. Jo Eckhardt: "Ja, dat klopt Het initia tief tot de oprichting gaf Mej. Ku ij pers in 1936, precies vijftig jaar geleden dus. Met zes mensen begon ze een clubje dat toen nog de "Christelijke Mandoline Vereniging" heette. Maar het aantal le den groeide gestaag en al in 1937 was de eerste uitvoering. Tijdens de oorlogsjaren stond het musi ceren we! op een laag pitje, hoewel er in de huiskamers we! stiekem werd doorgerepeteerd. Na de oorlog hebben haast alle verenigingen een geweldige bloei doorgemaakt en zo ook CMV. Ikzelf ben er in 1950 bijgekomen en een jaar later werd CM V veranderd in Con Amore. Tot 1961 heb ik gitaar gespeeld bij Con Amore. !n dat jaar legde Mej. Ku ij pers haar functie als dirigente neer, o.a. omdat haar ge zondheid te wensen overliet. Het was eigenlijk vanzelfsprekend dat ik haar taak overnam. Zeker ook omdat ik al een aantal jaren de leiding had van het jeugdgroepje, dat toen inmiddels al in het leven geroepen was". G: Het ledental bij mandoline-orkesten is vaak sterk wisselend. Heeft Con Amore door de jaren heen altijd genoeg leden gehad? Jo Eckhardt: "In de jaren vijftig waren er zelfs meer dan veertig leden; het repe titielokaal werd ons te klein. Maar eind Het was een goed idee "multiple- net on"-gitarist Fred Veen mee te n spelen tijdens dit voor Con e zo belangrijke jubileumconcert. Degitaarpratijen hebben - in vergelijking het verleden - veel meer karakter ge- Alsof Veen ook de andere gita- had aangedreven wat meer power Phun instrumenten te halen (Fred "Tja, erg leuk om eens meteen FW orkest te repeteren en op te treden. I de gelederen permanent blijf ver- Wigen weet ik nog niet. Ik heb het eigenlijk te druk voor, maar ik 9nijn agenda eens naast die van Con ^ore leggen"). ^CIDENTJE ,hi9 het gebeuren in de Concertzaal 5.’ k ,even een mentale shock op te t. van de Con Amore-mannen hij een aantal vrouwelijke spelers 'andolines "sin amore" uit de han- 0 Met3 S|?/Vare ^et 'e9e bierflesjes. ^Jtker vijf instrumenten tegelijk (het er ook zes geweest zijn) liep hij F®aar voldaan het podium af. Dat Jndeling behoorlijk bruusk over- bleek wel uit het feit dat ik zelfs Tijdens het concert ebde mijn een- g beeld dat ik van mandoline- rkesten had, weg. Con Amore's etatie van Old Zipcoon deed gszrns bluegrass-achtig aan, om in Moderato van Emil Kohier zelfs se klanken op te roepen. De ■j nbomen, die rondom het orkest n opgesteld, fungeerden even pnma decor toen de klanken van dagwerker Monty van Belzen ervoor fflfgden dat ik me in een oerwoud waande.

Gimmick | 1986 | | pagina 7