kortweg aktueel kortweg aktueel Wïï IW EX-Q’S be a lover rob de nijs EATER aretha franklin ultravox boom boom mancini billy idol b°sch - IDdelburg 22 23 LET OP! DE DEADLINE VOOR GIMMICK nr. 7 IS 10 NOVEMBER! JUMPIN JACK FLASH ^T^e^Gs VRIJE VAL LOVE Wl LL GIVE US TIME •De new-wave formatie EX-Q's een nieuwe drummer heeft? -rdag 15 november ^ROEN BOSCH” NEWWAVE Informatie/boekingen: 01184 - 79366 MMICK Het is inmiddels twee jaar geleden dat het laatste plaatwerk van Ultra vox verscheen, het compilatie-album "The Collection”. Het succes van deze elpee stelde de groep in staat om voor het eerst in 5 jaar tijd een adempauze in te lassen. Deze vakan tie werd door Midge Ure op de in middels wel bij velen bekend zijnde wijze benut; de band-aid single 'Do They Know It's Christmas' die hij samen met Bob Geldof schreef en in vervolg daarop de hele-organisatie met Geldof van het live-aid gebeuren en ten tweede zijn solo-elpee "The Gift”. In deze vakantieperiode kwam Ultravox als groep slechts één keer bij elkaar en dat was voor het optre den tijdens live-aid. Begin '86 voegden de Ultravoxleden zich weer bijeen om aan de voorbereiding van de nieuwe elpee te beginnen. Meningsverschil over de muzikale richting van Ultra- Aretha Franklin heeft tesamen met Keith Richards de Rolling Stones classic "Jumpin Jack Flash” opnieuw opgenomen, als thema-song voor de gelijknamige film, die met Whoopi Goldberg (The Color Purple) in de hoofdrol eind oktober in roulatie zal gaan. Deze rock-soul happening werd in een studio in Detroit opgenomen, met op gitaar uiteraard Keith Ri chards, maar ook met Ron Wood (gitaar), Chuck Leavell (toetsen), Steve Jordan (drums), Randy Jack- son (bas), Alan Rogen (gitaar) en Aretha zelf op piano. De produktie was in handen van Steve Lillywhite. Jumpin Jack Flash zal tevens op Aretha's nieuwe elpee komen te staan, die 20 oktober wordt ver wacht. Medio september startte Rob de Nijs met de Springband zijn nieuwe thea tertournee die hem onder de titel "Vrije Val" tot 20 mei volgend jaar langs de grote theaters in Nederland en België zal voeren. Het is alweer Rob's vierde theatersei zoen. De konserten "Springlevend" en "Pur Sang" trokken overal volle zalen waarmee Rob bewezen heeft met Nederlandstalig repertoire een heel eigen theatervorm te kunnen creëren. Hij weet zich daarbij verze kerd van de creativiteit van Gerard Stellaard en Belinda Meuldijk die respektievelijk als componist en tekstschrijfster verantwoordelijk zijn voor het grootste deel van zijn reper toire. Ook voor de nieuwe elpee "Vrije Val” die eind september uit kwam hebben Gerard en Belinda het leeuwendeel geleverd. Andere bijdra gen komen van Lennaert Nijgh, Frank Boeyen en Joost Nuisel. De elpee be vat in totaal 12 songs die door Gerard Stellaard zijn gearrangeerd en gepro duceerd. De eerste single zal op 20 ok tober verschijnen. fc/eet We weten veelen we weten weinig over de Middeleeuwen. Met onze kennis proberen wij het gat te dichten in ons voorstellingsvermogen. We maken er theater van! De kleuren, de schittering, de vuiligheid, de altaar stukken, de monsters in de kop van Jeroen Bosch; we maken het na. We rangschikken het en zeggen: zo is het geweest, of, we willen dat het zo ge weest is. De voorstelling van Jeroen Bosch is grof en heftig; een spektakel. Dat kan haast niet anders als we trachten te begrijpen wat voor man het was die deze angst heeft geschilderd; dit vuur, deze tuin der lusten. We weten weinig’ met zekerheid over hem. Daarom, ver tellen wij het verhaal zoals het heeft kunnen gebeuren; met de Keisnijding, de Verzoeking van Anthonius, de Walpurgisnacht, de Heksenverbran ding, de Inquisitie. Maar ook met Philips de Schone, Erasmus en de bouw van de St. Janskathedraal in Den Bosch. Jeroen Bosch, een toneelstuk ge schreven door Ger Beukenkamp en geregisseerd door Fred Emous is te aanschouwen op zaterdag 15 novem ber in het Middelburgs Mini-theater (Verwerijstraat 53, naast het school gebouw); Aanvang: 20.30 uur Toegang: 8,- 6,— (CJP-pas/65-plus (Er zijn nog enkele kaarten te verkrij gen in de voorverkoop bij Loek's Boekhandel, Nieuwe Burg en de VVV in Middelburg). jjwen) even rustig aan gedaan terdege voor te bereiden Lp hernieuwde kennismaking het publiek. g.- A Lover is de nieuwe single het fenomeen Billy Idol, als jrloper op zijn langverwachte album dat WHIPLASH yiLE is getiteld en 20 oktober (cridwide zal verschijnen. '■■Be A Lover" is een compositie A William Bell en Booker T. Jones geproduceerd door Keith For- Zoals we van Billy Idol kunnen Kchten, wordt de single door i -antastische video-clip begeleid. Tweede single, afkomstig van het debuutalbum "Boom Boom L'-'- De Haagse formatie, die zo succesyo mer haar,eerste single "Red Skies was, heeft het na de wisseling in be zetting (zanger Evert Nieuwstede werd vervangen door Ferry van De redaktie ontving van A. Rolaff uit Middelburg een verzoek tot op sporing. Henny van Ochten zal in de volgende uitgave hier in ieder geval uitgebreid antwoord op geven, maar in de tussentijd*zijn er wellicht lezers onder u die hierin behulpzaam kunnen zijn. Qnderstaand de vraag van A Rolaff uit Middelburg: "Al sinds jaar en dag ben ik een groot bewonderaar van Neil Diamond. Vanaf 1972 ken ik dan ook ai zijn LPs. Graag wil ik ook zijn LP's vanaf 1966 hebben, maar volgens mijn platenhan delaar zijn die niet meer in de handel. Dat lijkt me onwaarschijnlijk omdat ze nog wel worden ver met chin diverse catalog ie, ook in de •Zeeuwse disco theek kon ik ze niet vinden. Voor het geval dat ze echt niet meer verkrijgbaar zijn, zijn er dan speciale zaken die ze nog importeren of ze misschien in een andere persing uitge ven? Hennie van Ochten is druk bezig het een en ander te informeren maar zijn er mensen die A. Rolaff van dienst kunnen zijn, laat het even weten. Tijdens het Hommelfestival in Bergen op Zoom op zondag 28 september werd voor de laatste keer met drummer Henri de Bruin opgetreden. Henri, studerend in Tilburg en een verwoed (en goed) tennisser, werd het allemaal wat te veel en hij heeft voor zichzelf besloten niet zo intensief met muziek bezig te willen zijn als de rest van de bandleden. Tijdens het concert in Bergen op Zoom, waar EX-Q's een prima set speelde stond de "nieuwe" drummer al tussen het pu bliek. Chris Götte neemt de stokken van vox deed drummer Warren Cann be sluiten de groep te verlaten. De overi ge drie groepsleden vertrokken naar Duitsland, waar zij onder pruduktio nele leiding van Connie Plank, de nieuwe elpee opnamen. Big Country drummer Mark Brzezicki werd aan getrokken om op de plaat de open gevallen plaats van Warren Cann in te nemen. Van het album dat de titel "U-VOX" krijgt zal als eerste het nummer 'Same Old Story' op single verschijnen. Henri bij EX-Q's over. Chris, zeker geenlF onbekende in de Zeeuwse muziekscene (en ook daarbuiten niet), hebben we tijdens het Rhythm'n Booze-festival Jh al op voortreffelijke wijze aan het wed gezien met EX-Q's toen hij voor Henri II inviel. Het "departing-concert" van Henri, zo- lü als Jacco Lauret aankondigde, viel bij 1 de organisatie dermate in de smaak dat 1 de groep is gevraagd terug te komen jIm als afsluiter van de Brabantse Provin- II ciale Dag "Frisse Wind" die wordt ge lil houden op zondag 9 november in de II Botte Hommel te Bergen op Zoom j 1 L beroemdste schilder uit FTh ddeleeuwen' gespeeld door ^An^^^ezel schap ^oetssteen/

Gimmick | 1986 | | pagina 13