kortweg aktueel ZO WAS HET-N ZO WORDT HET! The CAVERN kortweg aktueel 5 4 INDELING Wanneer alle plannen volgens schema verlopen heeft Middel burg er in het voorjaar '87 een uniek uitgaanskomplex bij: het SCHUTTERSHOFKOMPLEX! Dancing/discotheek, disco-café, theater, filmzalen en een theater café. Over het hoe en wanneer hadden we een gesprekje met Kees Petiet, die in kort bestek de voorgeschiedenis nog even weergeeft. een aanvang gemaakt. De kan staan, alsmede een bar. De benedenzaal kan door organisaties, verenigingen en partikulieren alle da gen en avonden van de week worden afgehuurd voor aktiviteiten. Dit geldt ook voor de vrijdag- en zaterdagavond. De discotheek boven zal, naast een gro tere kapaciteit (ongeveer 500 man), een balustrade en de nodige voorzieningen voor de inwendige mens, verder weinig veranderen in de tot nu toe bekende Cavernformule. Eigen concerten zullen blijven plaatsvinden en mede door de uitbreiding zijn daarin de mogelijkheden groter geworden en kunnen ook 'grotere' acts naar The Cavern worden gehaald. Tot zover alvast een kleine indikatie be treffende de stand van zaken over The Cavern en de meermogelijkheden welke deze straks te bieden heeft. Eén ding is zeker, wanneer alles volgens plan en tekening verloopt heeft Middelburg er straks een uniek uitgaanskomplex bij: Tot ziens in het Schuttershof! discotheek van te maken. De gebruikers van het Filmhuis Meccano hadden - voor het voortzetten van het filmhuis - hun oog laten vallen op de aerobiczaal van Malawau. Zowel het Fitnesscentrum als de aerobiczaal konden verplaatst wor den naar het dienstencentrum aan de Molstraat, dus daarmee was eigenlijk het plaatje rond, mits we het pand Schuttershof konden aanschaffen. We hebben toen gezamenlijk heel het kom- plex gekocht, dat betekent én het stuk waar Malawau in zat én waar The Ca vern in zat. (Samen wil zeggen Kees Petiet en Kees Rijn ofwel Estrada B.V., red.). Het plan was dat John Malawau medio juni zou gaan verhuizen, waar na wij in juli zouden beginnen met de uitbreiding van The Cavern. Zo lagen de plannen tot vorig jaar. Het pand is inderdaad aangekocht maar de rest van de plannen ging op 4 maart in rook op toen een groot gedeelte van het komplex, waaronder discotheek The Cavern, uitbrandde. inrichting en wanneer alles volgens plan verloopt opent The Cavern op 1 maart 1987 één deur naar twee mogelijkheden! Bij binnenkomst kunnen we straks óf naar boven wanneer we de discotheek willen bezoeken óf naar beneden wan neer je het disco-café wilt bezoeken, of een andere aktiviteit die in deze beneden ruimte plaatsvindt. Doordat de discotheek op de bovenverdieping en het disco-café beneden totaal los van elkaar staan en ieder over een eigen toiletgroep beschik ken, kunnen daar gelijktijdig aktiviteiten plaatsvinden. Interessant punt hierbij is dat de benedenruimte (die we hier steeds voor het gemak even disco-café hebben gedoopt) door derden kan worden afge huurd om hun aktiviteiten in te doen laten plaatsvinden. Schoolfeesten, ver enigingen, personeelsverenigingen enz. kunnen gebruik maken van deze bene denverdieping die een kapaciteit heeft van ruim 300 man, waarin een op on geveer 2.30 m hoogte gebouwde entre sol waar ook nog het nodige publiek aldus Kees Petiet in een korte lik. Dat die tijd nuttig is besteed it de bouwtekeningen en een te van de maquette waarop de en benedenverdieping van de TJ,ve Cavern. "Nou, de plannen om de discotheek The Cavern uit te breiden waren er natuurlijk al lang. Popconcerten kon den zich altijd in een grote belangstel ling verheugen en wanneer je nog gro tere bands wil laten komen, is het ge woon nodig om verder uit te breiden. Ons idee was toen om de discotheek uit te breiden met het stuk van sport school Malawau. In diezelfde periode kreeg Meccano (waar het filmhuis ze telt) een vergunning om daar weer een Door de verhuizing van John Malawau konden we toch het 'vaste' Cavernpu bliek vasthouden door het discotheek- gebeuren in die vrijgekomen en door de brand het minst aangetaste ruimte tijdelijk onder te brengen onder de naam ZIPPO. Hierdoor bleef ook de mogelijkheid bestaan ook nog iets aar het concertgebeuren te doen. Weliswaar IFR I he Cavern op de eerste etage L|ldisco-café beneden (hier komen j’;-r nog op terug) bevat het Schut- F°'complex straks het Filmhuis met P ralen, foyer en op wat langere ter gen theatercafé. Drie ingangen ge- toegang tot één van de vele ont- n9sgelegendheden. Wij beperken 1 tot The Cavern. dt eigenlijk in vier fases gewerkt: de sloop, is begin ö?r al een aanvang gemaakt. De fase is het plaatsen van de pila- maquette-foto), waarna verwacht in vero/epingen gaan oouwen, i'*z- ianuar' ^an worden ge- hoop onderzoek nodig is geweest naa t de derde fase, de betonvloeren. de mogelijkheden en dat heeft tijd9 ste fase, de vierde, volgt dan de niet in die mate zoals gebruikelijk was maar de reden hiervoor is dat Zippo niet voldoende is geïsoleerd, waardoor we de concerten wat op een laag pitf hebben gezet, enkele dingen daargela ten zoals de middagconcerten, maar 's avonds niet meer. Omdat in het af gebrande deel de vloe ren en de plafonds verbrand waren is U|- eigenlijk besloten om de nieuwe Cavern in h/ve perste fase, verdiepingen te bouwen. De reden da -er al een ae de plannen zo lang geduurd hebben ligt hem in het feit dat, omdat we nu in verdiepingen gaan bouwen, er een. de mogelijkheden en dat heeft tijd g*

Gimmick | 1986 | | pagina 4