kortweg aktueel kortweg aktueel ANVIL POISON BAD HEAVEN KORT NIEUWS TONY MACALPINE 220 VOLT MARILLIOh 18 19 I De l*eede '■ted STATUS QUO geeft op 27 augustus een concert in Zomeren. KISS nieuwe LP mogen we in sep tember verwachten. De titel wordt "Who Dares Wins". In oktober gaat de band in Amerika op toernee. Gitaarwonder Tony Macalpine brengt met "Maximum Security" zijn tweede solo-LP uit. Nou, hij mag er wezen! Ijzersterke composities die geen zanger nodig hebben; 11 instrumentale nummers, afwisselend van hard en snel naar rustig en melodieus. Maar, naar welk nummer je ook luistert, Tony verbaast je elke keer weer op nieuw met zijn indrukwekkende scheurpartijen. Aan deze LP werkten verder de volgende muzikanten mee: George Lynch (guitar) en Jeff Watson (guitar). De drumpartijen werden in gespeeld door de heren Deen Castro- nova en Atma Anur. De 11 titels in BON JOVI, CINDERELLA, DIO en METALLICA spelen op 22 augustus op het Castle Donington Festival in Engeland. hoor je niet????? Het vierde en laat ste nummer is het keiharde "Fear No Evil". Mede door het succes van deze demo kreeg de band tal van goede recensies in (grote) HM-bladen. Door dat de band al een behoorlijk leger fans achter zich had funktioneerde de band regelmatig als openingsact voor o.a. Megadeath, Metal Church en Znowhite. In '86 werd de bassist vervangen door bassiste Myrna Samperi. Ondertussen heeft de band een nieuwe demotape klaarliggen, ge titeld (onder voorbehoud) "Dragon Lord". Ook een 4-track tape met daarop: Radical Aggression; Caverns; Reigns of Fate en Dragon Lord. Op de tape kan ik niet verder ingaan omdat de mij toegestuurde copy nog niet helemaal klaar was. Inmiddels zal hij wel afgemixed zijn. Wil je nader kennismaken met de band schrijf dan naar: BAD HEAVEN c/o Edward Reyes 7938 Ave, F Houston, Texas, 77012 USA Na 18 maanden is dan eindelijk de opvolger van "Misplaced Childhood" op de markt. Ten opzichte van deze voorganger is "Clut Ching At Straws" niet veel anders. Opnieuw is Marillion met een gedeeltelijke concept-LP op de proppen gekomen. Concept of niet, het is wel lekker genieten van Fish en de boys op deze prima, te gekke, "If it ain't heavy, it ain't worth a f...k"! zijn de openingswoorden uit de bio van de uit Houston (Texas) af komstige formatie Bad Heaven. De band, bestaande uit Bino Bustamante (lead vocals), Joey Benz (lead guitar) Ed Reyes (lead guitar), Bobby Rodri quez (drums) en Myrna Samperi (bass) werd opgericht in 1979 door Ed, Bino en Bobby. Vanaf het begin speelde de band eigen nummers. Pas in 1985 waagde de band zich de studio in voor de opname van hun eerste demo EP. Die lange voorbereidingstijd heeft de band volgens mij veel goed gedaan. De demo "Crystal Dagger" werd opgenomen met de toen nog in de bezetting spelende bassist Rito Davila. De vier nummers op deze van redelijk kwaliteit zijnde tape zijn prima. 'Crystal Dagger' opent de tape waarmee de beuk er gelijk inslaat. Wat opvalt is het prima stemgeluid van Bino. "Metal on Metal" (nee, niet van Anvil) vervolgt de tape. Ook hier geldt het motto "bang your head, ass hole"! "Demon Slayer", het derde nummer, is mijn persoonlijke topper met van die vette, snerpende gitaar- licks/solo's....hoe kom ik eigenlijk aan gehoorbeschadiging....wat zeg je, ik tweede LP "Powergames". "Lorrainne" is een nog niet zo lang geleden uit gebrachte single en voor mijn gevoel te zoetsappig. Het laatste nummer "High Heels" is ook van een single en is weer lekker heavy. "Powergames" is het eerste nummer van de tweede kant, deze keer als re-mix want dit nummer staat ook op de derde plaat "Mind over Muscle". "Heavy Christmas" staat er gelukkig ook op (ik heb me twee jaar te pletter ge zocht naar dit nummer) en is leuk voor de komende feestdagen. "Mind over Muscle" (titelsong van de derde LP) staat er ook weer op als re-mix. "Dreams" is weer een nooit eerder uitgebracht nummer en als laatste dan weer een re-mix van de derde LP "Electric Messenger". Alles bij elkaar een aardige LP maar als je de eerste drie LP's in je bezit hebt is aanschaf van deze schijf nou niet direkt nodig. Voor degenen die 220 Volt nog niet kennen is deze LP een aardige kennismaking. Eindelijk dan weer eens een teken van leven van "Lips Co", beter bekend onder de naam ANVIL. De laatste, echt goede, LP die dit Canadese kwartet uitbracht was hun derde "Forged in Fire". Ik was dus wel erg nieuwsgierig naar deze vijfde plaat. Bij het horen van de eerste tonen van het titelnummer dacht ik eerst dat mijn draaitafel op het verkeerde toerental stond (16 toeren) maar, na dit gekontroleerd te hebben, het bleek gewoon dat Anvil niet meer de Anvil is zoals in de tijd van de LP "Metal on Metal". "Concrete Jungle" is, ofschoon het niet snel is, toch lekker vet. "925" is om te kotsen, nee geef mij maar "666" van 'Metal on Metal'. "I dreamed it was the end of the World" maakt al weer wat goed. Het instru mentale "Flight of the Bumble Beast" doet even de glorietijd herleven en het laatste nummer van de eerste kant "Cat Loose" swingt lekker. "Mad Dogs" is een van de zwakkere num mers van deze schijf. "Straight Between the Eyes" is weer prima (doet me denken aan de eerste LP). "Wild Eyes" is weer lekker ruig met een typische 'Lips solo'. "Kiss of Death" en "Paper General" zijn onge twijfeld de twee beste nummers van de LP. Toch hoop ik dat Lips de volgende keer zijn vibrator weer op pakt om daar zijn gitaar meer te hanteren want nummer als "Methia" of "666" mis ik enorm. de juiste volgorde zijn: Autumn Lords; Hundreds of Thousands; Tears of Sahara; Key to the City; The Time and the Test; The Kings Cup; Sacred Wonder; Etude #4 Opus #10; The Vision; Dreamstate en Porcelain Doll. Voor mij zijn de uitschieters "Hundred of Thousands" en "The Vision". Mensen die al in het bezit zijn van de eerste LP en gitaarfreaks kunnen deze "Maximum Security" blindelings aanschaffen. Duitse Death/metal formatie poison is eind '82, begin '83 opge- nt door gitarist Uil Hildenbrand en nger Aimin Weber. De stijl lag in straatje van Black Sabbath, w irvan ze toendertijd ook enkele covers speelden. De band bestaat verder nog uit bassist Andy Krampulz en drummer Alex Gilliar. Begin 1984 racht de band hun eerste demo uit Ier de titel "Songs of Evil". Deze jemo bevatte maar liefst 11 nummers. De kwaliteit laat echter nogal wat te wensen over zodat ik er niet verder op in zal gaan. Ondanks de slechte kwaliteit deed de demo het erg goed in de underground scene. In '85 bracht de band hun tweede demo 'Bestial Death" uit; dit keer met 5 studio- en 3 live nummers. Ook over leze tape was de band niet echt te vreden en besloot men daarom om de tape maar uit de handel te nemen. In 86 was het weer raak en werd demo 3 op de markt geworpen onder de titel "Awaking of the Dead" (5 studio en 2 live nummers). Van deze tape werden er 300 copies verkocht, een redelijk succesje. Begin dit jaar kwam dan demo 4 op de markt. Deze demo 'Into the Abyss" is van redelijke kwaliteit. De vier nummers "Sphinx" 8 22); "Yog-Sothoth" (7.11); "Slaves" of the Crucifix 9.36) en "Reguiem/Alive (Undead" 7.38) zijn ille vier keiharde speed/deathmetal nummers die voor liefhebbers zeker de moeite waard zijn. Voor demo's, shirts etc., schrijf even naar: POISON c/o Uli Hildenbrand Biberachestrasse 58 7958 Laupheim 1 ^'GERMANY RUSH nieuwe LP gaat "Hold your Fire" heten en staat voor september in de planning. DEF LEPPARD single wordt "Animal" - LP-titel is "Hysteria" en worden eind juli - begin augustus uitgebracht. De promotieclip voor de single is geschoten door "The Company", dezelfde produktiemaat- schappij die ook BON JOVI videos voor hun rekening nam. fantastische schijf. Als single is Nj nummer "Incommunicado" gekoï^r een juiste keus volgens mij- nummers zelf zijn op sommfl momenten vredig en rustig en weer hard en - wat de zang betre:' wat agressief. Genoeg geluld, naar je platenboer en genieten vSl deze "Clut Ching At Straws"! ■-■er de vierde LP van de Zweedse ee^matie 220 Volt. Het is echter wel nje.Verzamei“LP geworden met enkele stel eerc^ef uitgebrachte werken, een l<an re~mixes en enkele single B- h fn Het eerste nummer van deze rach/S nog n*et eer(ier uitge- e "Young and Wild", ietwat f»._ ercieel met veel samenzang. Het 'FireFall" en derde "Mis- Eyes" kennen we van hun vu LM.

Gimmick | 1987 | | pagina 10