kortweg aktueel kortweg aktueel I wkkels WEET JE WAT JIJ MOET GAAN DOEN? BWM... THE j0HNNY Medewerkers De Piek beginnen verbouwing Raad in Vlissingen spreekt over koop huis naast De Piek 30 31 niet zoveel ouwehoeren maar gewoon een abonement nemen.. SUKKEL!!! POST toe* uit: Dit levert Gimmick dus op zijn minst zes nieuwe abonnementen op! Beroepskracht Bert Stuit en medewer kers Gerrie van Boven en André de Groot besloten, in afwachting van de plannen van de gemeente met betrek king tot de zaal, tot aktie over te gaan en het cafégedeelte om te turnen en te voorzien van een 'aan de eisen van deze tijd' aangepast interieur waarmee gelijk het, voor vele jongeren drempelverhogende, stuff-verleden de deur uit wordt ge- Geïnteresseerden of twijfelaars kun nen een demotape aanvragen of ge woon de band boeken door een belle tje naar: 01180 - 37271 of 37361 en wij raden je aan - zeker voor boe kingen - het snel te doen want er zijn er heel wat voor u gezien de speeldata van de band. Op 12 januari '87 sloot het jongeren centrum De Piek voorlopig haar deu ren. De zaalruimte was wegens klachten over geluidshinder al eerder door de gemeente gesloten waardoor geen aktiviteiten meer konden worden ontplooid en De Piek ook bij de be zoekers uit "de loop" raakten. veegd. Ondertussen zat men ook van gemeentewege niet stil en kwam het besluit, na de nodige onderzoeken, dan maar het pand naast De Piek op te kopen en vervangende woonruimte te zoeken voor de bewoner. Tot zover zit er dus weer toekomstmuziek in live concerten in De Piek. Voorlo pig is echter nog alleen het café gedeelte geopend. Dat De Piek een nieuwe richting is ingeslagen blijkt uit een expositie industriële vorm geving van Hans Bommeljee en Gilles Sparretak en de zeefdrukexpositie van Jos Brouwers. Het blijft toch even vreemd wanneer je de zaal binnen stapt en in het schemerdonker bijna met je neus over een haringstal struikelt. "Van Simple Minds tot Haringkraam" zullen we maar zeggen, even wennen. De doelstelling van De Piek is zich nu op te stellen als een multifunctioneel uitgaanscentrum waarbinnen diverse aktiviteiten plaatsvinden. De uitgangspunten voor dit nieuwe beleidsplan worden ge stalte gegeven in het aktiviteiten- aanbod: computer- en kledingkursus- eerste instantie denkt dat het fout is (bij foto's ben je niet zo gauw geneigd te lezen wat eronder staat). Verder - en nu komt een klein beetje eigenbelang om de hoek kijken- vinden wij dat we als muziekblad GIMMICK, wat inmiddels toch al ONGESUBSIDIEERD aan haar derde jaar-gang bezig is voor dezelfde doel groep, op zijn minst een vermelding hadden gekregen naar de bands en podia toe (ook de commerciële) dat hun concertdata en agendanieuws GRATIS in het Zeeuws Muziekblad GIMMICK wordt opgenomen wanneer zij ons de informatie doorgeven. Gimmick wordt niet alleen in Zeeland maar door heel Nederland gedistribueerd en kom je in vele grote Jongeren-centra tegen. Ben je geïnteresseerd in het Pop- Infóboek 1987 dan kun je kontakt opnemen met het Zeeuws Popoverleg (Hubert Leeman) tel: 01180-33024 of met de buromedewerkster van het Serviceburo voor Jeugd- en Jongeren werk (Monique Royen), eveneens in Middelburg en bereikbaar onder tel. nr: 01180-23475. sen, opvang scholieren, meer gankelijke programmering in muzi^ I film en theater en het leggen onderhouden van kontakten met middelbare scholen. De identiteits verandering komt ook tot uitdrukkr. op het Togo' van De Piek waarop i.p.v. 'jongerencentrum' nu 'uitgaans centrum' staat vermeld alsmede dj vermelding 'cinema', 'theater', 'live' en wat carnavalsachtige lijnen die de 'disco' moeten aanduiden. De disco- data staan voor het hele seizoen vast Het begin is er, De Piek is weer terug van 'weg geweest' en kan op wat langere termijn wanneer ook de zaal weer wordt opengesteld, weer opgenomen worden in het popcircuii en hoeven daarmee de steun van Stichting Popmuziek Nederland nies kwijt te raken. De Piek heeft in het verleden duidelijk bewezen een prima podium te zijn waar veel bands de' gelegenheid krijgen zich te presen teren. Voorlopig kan je iedere vriH dag en zaterdag terecht in uitgaansJ centrum De Piek waar voorlopig nu. "geluidsarme" muzikanten optreden, maar dat gaat voor wat podiumcon- certen betreft, veranderen wannet: de isolatie in de zaal zo is aange past dat weer live concerten kunne: plaatsvinden. Wij vragen uw aandacht voor de nieuwe rock rollsensatie van Zeeuwse bodem: JOHNNY AND THE SUKKELS. Deze band met ervaren muzikanten probeert de ver vervlogen tijden der rock roll nieuw leven in te blazen en met succes gezien hun agenda die we regelmatig toegezonden krijgen. Als een levende juke-box wordt in een avondvullend optreden het roem ruchte verleden der late jaren '50 aan u voorgeschoteld. Wars van alle elek tronica, maar met veel ouderwets zweet en speelplezier worden alle krakers van toen de zaal in ge slingerd. Alle stoffige hits van Elvis Presley, Bill Haley, Jerry Lee Lewis, Eddie Cochran, enz., worden opnieuw opgepoetst en op het publiek losge laten. Menigeen krijgt daardoor weer de kriebels in de benen en waagt zich nog eens aan een jump, jive, rock roll of twist, waarbij de volgende morgen gelukkig het plezier zwaarder weegt dan de eventuele spierpijn. Inmiddels heeft de band vele gezellige en suksesvolle optre dens achter de rug en mag zij zich zonder enige terughoudendheid het huisorkest noemen van café's als Meccano, Colours, De Klos enz. Vorig jaar stonden Johnny and the Sukkels eveneens geprogrammeerd op het Rhythm 'n Booze Festival waar ze een volle tent trokken. Voor dames die zich nog eens in de (inmiddels te kleine) pettycoat willen hijsen of voor heren die de kuif nog een keer willen installeren is een avondje met Johnny and the Sukkels een absolute MUST. Dit geldt eigenlijk voor ieder een die dit leest. Johnny and the Sukkels pretendeert niet vernieuwend bezig te zijn maar wel dat ze een 'oud vertrouwd avondje dansen' kun nen verzorgen op een ongedwongen, gezellige sfeer, recht voor zijn raap en - wanneer het loopt als een trein en de zaal uit zijn bol gaat - tot ze er bij neer vallen. Enkele titels uit hun coverrepertoire zijn: I Don't Care; Teenager in Love; Do you wanna Dance; See you later Aligator; Shake Rattle Roll; Heartbreak Hotel; My Way; Whole lotta Shakin'; One Night; Money Money; Shaking all over; I Need Your Love Tonight; Talahassee Lassie; Tell Laura I Love Her; Blue Suede Shoes; Mean Mean Woman enz. enz. JOHNNY AND THE SUKKELS bestaat Raf van Essen Joop Klok Jan van Luijk Martin Koster Leo Pouwe Leen Vogelaar Van de Zeeuwse formatie Johnny and the Sukkels ontving Gimmick een boze brief "of het nu niet eens tijd was aandacht te besteden aan Johnny, want schrijft de formatie "we sturen jullie een demo, we sturen jullie schriftelijke informatie, we laten jullie onze optredens weten, we treden zeer frequent op, we swingen, we zijn fotogeniek, we zijn de langst bestaande gelegenheidsformatie, res- pektabele bands verliezen hun muzi kanten omdat ze bij ons willen spelen, onze optredens duren circa 5 sets enz. enz. enz. enz. enz. En tot op heden is er blijkbaar nog niemand in de redaktie van Gimmick op het vanzelfsprekende idee gekomen om eens een artikel aan deze unieke Zeeuwse band te wijden. Wij waar schuwen slechts één maal: ZORG DAT HIER SNEL VERANDERING IN KOMT"

Gimmick | 1987 | | pagina 16