38 39 wï “Wsss»:.:A JA| V’Jra terugblik terugblik zikanten zien kan vermengen in morsige plekken verspild bier. In een wijdse ruimte, wat toch bij een open luchtfestival hoort, wil het publiek - ik in ieder geval - naast de muziek ook nog iets hebben om naar te kijken wat, mede door de koppeling zang/drums, niet geboden werd. Jammer, want de muziek stond als vanouds als een huis. Tussen de optredens ontstond bij het publiek een behoorlijk verloop. De harde klinkers en immer gestaag neervallende druilregen nodigden helaas niet uit rustig te gaan zitten wachten, waardoor velen in de pauzes naar de stad trokken wat de festival- sfeer niet ten goede kwam. Toch waren er toen de Zeeuwse gelegen- heidsformatie THE CAVE voor het voetlicht trad naar schatting 2000 vrouw/man voor en naast het podium verzameld. THE CAVE, al weken van tevoren aangekondigd in de pers als maar het was zowiezo één van d betere optredens die ik de laatste tijd heb gezien. Als laatste, als klapper, afsluiter en publiekstrekker kreeg het, ondanks de toenemende regen, weer opgelopen aantal bezoekers de hardrockformatl? HELLOISE. De sympathieke groer speelde gedreven, hard, spectacular en met veel sfeer door een schitte rend gebruik van de combinatie lich en rook. Een groep met veel podium' ervaring die bereid was hard voor hun geld te werken. Spijtig genoeg hadden ze, door een technische sto ring, slechts een uur ter beschikking Om 22.00 uur werd het festiva; gesloten en kon de organiserend Stichting terugkijken op een' ondanks de regen - geslaagde dag Met de opgedane ervaring moet het lukken 'T HOFPOP permanent aan de 'lijst der tradities' toe te voegen. een 'sterrenteam' bracht mooi spel- zeker muzikaal gezien was het af- maar slaagde er net niet in te scoren. Het veelal speciaal voor deze groep toegestroomde 'oudere' publiek keek elkaar tijdens het optreden met nostalgische glimlachjes aan en zong, voorzichtig deinend, mee met de bekende passages. En toen sloeg de regen toe! En masse trok het publiek weg naar drogere oorden. Een handjevol weerstond de nattigheid schuilend bij de rond het terrein geplaatste marktkramen en wachtte lijdzaam tot DREAMS DIE FIRST? het podium betrad. Hun wachten werd echter ruimschoots beloond, want de Middelburgers schotelden hen een uitstekend optreden voor; afwisseling, vlot en beweeglijk podiumgebruik, plezier en een goed muzikaal gehalte. Het inkorten van sommige nummers zou het puntje op de 'i' kunnen zijn, I band in dit genre, bracht twee sets vol power waarin instrumentale nummers werden afgewisseld met nostalgische evergreens en country- rockwerk. Het optreden van de Boston City Limits kwam niet geheel uit de verf door het te lakoniek afstellen van de apparatuur door de bandleden zelf. Het feit dat de banjospeler toch 's werelds nummer één is kwam zeker tijdens dit optreden niet tot uit drukking. De warme stem en spitsvondige humor in de teksten van folkzanger BILL CRAIG werden jammergenoeg niet door iedereen begrepen. Mogelijk dat de afstand publiek - performer wat te groot was en hij meer tot zijn recht komt in een wat beslotener ruimte. De meer volumineuze donkere stem van KELVIN HENDERSON pakte het publiek wat makkelijker op. Wat op valt bij de Engelstalige artiesten is het gemak en niet te vergeten de humor waarmee ze hun performance aan elkaar praten. HIGHNOON probeerde dit te evenaren maar of het nu komt omdat het in het Neder lands wordt gedaan of dat het toch 'iets' is wat je in je moet hebben, het kwam allemaal wat geforceerd over. Daarnaast was de verstreking» van de formatie met een zangeres nu niet dlrekt een verbetering te noemen. We hebben Highnoon wel eens beter aan het werk gezien. Het trio SANDWICH zag zich in eerste instantie deze dag als duo op het podium geplaatst door het weg blijven van zanger Louis Polfliet. Met de hulp van David Egter van Wissen kerke (zanger, gitarist, violist en mondharmonicaspeler van Highnoon), die slechts twee dagen had om een gedeelte van het repertoire van Sandwich door te nemen, gaf dit gelegenheidstrio een optreden dat klonk als een klok, tot op de laatste noot die wat afweek. Alle respekt voor deze muzikanten die op prima wijze niets te kort deden aan het publiek. Als topper stond als laatste dan Anita Meyer op het podium en schotelde ons (wat meer tolerante Neder landers) een prima optreden voor. Op innemende en professionele wijze weet ze het publiek mee te krijgen. Na dit optreden volgde weer een lange rit naar Utrecht waar haar nog een optreden wachtte. Tenslotte merken we nog op dat de gezamenlijk een square en dansen in een denkbeeldig vierkant van ca. 3 x 3 meter. Binnen dit vierkant danst men aan de hand van zo'n 70 basis figuren, de zgn. "basics" en patronen die uit deze basics worden opge bouwd. De basics zijn universeel zodat met het squaredansen overal ter wereld kan beoefenen. De patronen worden door de "Caller" gezongen op Country en Western muziek. De dansers weten dus nooit van tevoren welke figuren zo'n caller gaat zingen, wat het nodige reactie vermogen eist. Een serie calls achter elkaar wordt een "hoedown" genoemd. Alle calls zijn in het Amerikaans. Squaredansen is een flitsend samen spel tussen de caller en de dansers en wanneer je als toeschouwer een beetje op de hoogte bent is het span nend te kijken naar wat er komt. Zeker een hoogtepunt te noemen waren de optredens van The McCalmans die met virtuositeit en een grote dosis humor twee schitte rende sets lieten horen. Dat het in andere landen wel even ietwat anders gaat dan in Nederland bleek toen bij het optreden van Anita Meyer de artiesten afkomstig uit de Engels sprekende landen, gelijk om "The Union" riepen. Bij navraag blijkt dat optreden met muziekband in een aantal landen (Engeland) ten strengste verboden is en The Union dat ziet als 'beunhazerij' t.o.v. de muzikanten. En eerlijk gezegd is het geen ongezond standpunt. Verder oogstte The Red Hot Dynamite Band grote bijval bij het publiek, mede door de zeer eigen uitstraling van zangeres Simone de Reus. Deze, in veler ogen wel zeer progressieve ■.allen in ons land van het ene rste in het andere. Staan we bij ene festival te bibberen onder paraplu, bij het andere druipt het r van ons af van de hitte. Zo ok bij de tweede editie van het Country and Folk Festival in Goes, waar de Veilinghallen onder normale «ederlandse omstandigheden een ile lokatie zou zijn, maar nu, ie door het met glas afgewerkte dak, als broeikas dienst deden. ..■‘.terlijk en figuurlijk vlogen de tdruppels in het rond en niet in laatste plaats bij de organisatie die menig kilootje verloren zal hebben in de voorbereiding en lurende het festival zelf. Gezien de ersomstandigheden lag het publiek •r op het strand en ging de slogan "LA REINE LAAT DE ZON R VELEN SCHIJNEN" voor hen letterlijk op. festival werd geopend door wet- )uder Van de Ree van Goes. In stijl, "iet cowboyhoed, gaf hij het podium ;riJ voor de eerste blue grass >atie UP TOWN GRASS. 'Merkelijk Pricing ”et lijkt r: Squaredansen wordt uitgevoerd acht personen of een veelvoud rvan. Deze acht personen vormen Pikten uit deze dag en avond een al opmerkelijke punten zoals het v'gekondigde LIZ MEYER TRIO dat Podium opkwam als kwartet door e aanvulling van een bassplayer van e Boston City Limits en wat ver- gons opliep tot een quintet door meespelen van de linkshandige °~speler Henry de Ridder. was ook het square- dg van de formatie SCALDIS. jn-- allemaal makkelijker dan het ■T - F

Gimmick | 1987 | | pagina 20