kortweg aktueel kortweg aktueel Hit ’m or Lose STRAATFESTIVAL Finalisten HET WERK ACHTER DE SCHERMEN muzikale opening M.O.N. VLISSINGEN Kees den Hoedt Ad Boonman Ron Konings 6 7 Inspirational Choir Eddie Floyd Maxime Howard Ghetto Blaster 1 t/m 8 augustus THE NOISE CAR TROUBLE DREAMS DIE FIRST THE END O’ASIS 7 JAAR a Hans vd Heuvel a Peter Clement a Bert Blanken I Sr Simpel een trommeltje van de standaard draaien Nou jasimpel? Wie kent niet de wereldhit "Knock on Wood", een soulnummer eerste klas! De soul herontdekt? Nee, soul is er altijd geweest en verovert nu ook door invloeden van andere stijlen het jongere publiek. Een hele generatie danste zich vroeger te pletter op de Memphis-soul van Eddy Floyd, Wilson Pickett, Carla Thomas, Otis Redding en Sam and Dave. Nu dansen meer dere generaties zich in het zweet op 1 augustus wanneer Eddy Floyd, een der grootsten in de soul, de opening van het Vlissings Straatfestival komt opluisteren. 1 augustus 22.30 uur 2 augustus 22.00 uur in Italië, Zwitserland, Oostenrijk en Nederland. Uit zes voorronden van het Hit'm or Lose festival zijn uiteindelijk vijf groepen geselekteerd voor de finale waarvan de namen bekend werden ge maakt tijdens het t'Hofpopfestival in Middelburg. Zes voorronden Hit'm or Lose zorgen voor handenvol werk en niet alleen in de voorbereiding. Ook na iedere ronde was het voor de organiserende Stichting Rhythm 'n Booze in samen werking met de Culturele Raad nog niet gedaan, 's Middags - een aantal uren voordat de eerste band het podium betrad - werd al met de op bouw begonnen, dan de loting, de technische informatie, de spelregels, tussendoor even wat eten en weer op tijd terug zijn voor de soundcheck Afro-urbane muziek, aan de ene kant beton en aan de andere kant de savannen, gemaakt door jongens die zich thuisvoelen in een westerse wereldstad. Van de jungle, via de sloppen naar de studio's zou je in het kort de geschiedenis van Ghetto Blasters kunnen samenvatten. De meeste leden van de band troffen elkaar vier jaar geleden in Lagos. Op een Fransman na zijn ze allen afkom stig uit de voormalige Franse kolo niën van Afrika. Enkele speelden in de beroemde band van Fela Kuti. En allen werden ze gevormd in de harde leerschool van de Afro-beat. Inmiddels traden ze op in films, maakten platen en waren op toernee 3 augustus 20.00 uur De popformatie MADNESS had het goed gezien door aan het Inspiratio nal Choir te vragen hun medewerking te geven aan hun single "Wings of a dove". De single werd gelijk een hit in Engeland en de naam van het gospelkoor is hiermee ook gelijk buiten de kerken bekend. De groep, bestaande uit ruim 20 zwarte zangers en zangeressen wordt gevraagd op festivals en tv-optredens. Inmiddels hebben ze drie LP's uitgegeven. Hun aantrekkingskracht ligt niet alleen in het geweldige, gebundelde muzikale talent dat ze ten toon spreiden, maar ook in de ruwe vastberaden vitaliteit waarmee ze hun boodschap over brengen. Want een boodschap brengen ze wel degelijk over. Denk nu niet gelijk dat het een typische haleluja- aangelegenheid is voor Jesus-freaks want ook niet christenen raken binnen no-time in de ban van dit fantastische gospelkoor. Je wordt op gezweept door de uitbundige muur van geluid die de 22 leden samen met hun muziekinstrumenten (drums, conga's, gitaar, hoorns, orgel, bas en keyboards) produceren. Gebleken is dat de uitslag In diverse lokaliteiten een week voor de bekendmaking al zo diskutabel bevonden werd dat het hét gesprek van de dag was. Jammer dat zoiets dan toch uitlekt en de geruchten ook al weer de ronde doen dat de einduitslag al bekend zou zijn. Nou lijkt dat laatste ons een vergezochte uitspraak daar, naast drie onafhanke lijke Zeeuwse juryleden, ook drie juryleden van buiten Zeeland zijn aangezocht om de finale te beoorde len. De jury bestaat op 30 juli uit: 3 augustus 22.00 uur Maxime Howard begon haar carrière op 9-jarige leeftijd in een gospel- koortje dat onder leiding van vader Howard in de kerken van San Fran cisco en omgeving optrad. Op 16- jarige leeftijd kwam ze in het soul- circuit terecht en in 1980 richtte ze haar eigen groep op. Maxime Howard brengt een combinatie van blues, boogie en rock 'n roll in een werve lende show. Overal waar Maxime een concert geeft gaat het publiek plat. Ze begeeft zich spontaan tussen het publiek, danst mee en neemt festival gangers mee het podium op om daar te swingen of te praten. Ze laat iedereen meebrullen en zorgt op deze manier op een spontane wijze voor veel lol. Het motto van Maxime: lachen, dansen, zweten, jezelf zijn en jezelf geven. Wie kan het beter zeggen! een splinternieuwe groep m -o uit Engeland. Zij openen L Z1kaal het Straatfestival waarmee optreden tevens een primeur is Nederland. van de eerste band. Na afloop, wa- neer de bands en het publiek ver weer vertrokken waren, stond voor organisatie nog het afbreken op programma. Toch wel even iets om stil te staan want het gebeurt to- allemaal onder het motto "liefdewe- oud papier"! Ook straks, tijdens het Rhythm 'n Booze Festival zijn naas de medewerkers van de organisav nog vele vrijwilligers keihard aan 1 werk om deze 7e editie van l festival tot een sukses te make; Van 1 t/m 8 augustus kunnen dui zenden mensen weer genieten van het traditionele STRAATFESTIVAL nssingen. Het inmiddels wijd en zijd bekend staande festival staat ook op lit zevende evenement weer garant voor een ijzersterke programmering waarin iedereen aan zijn trekken kan komen. Ooit begonnen met een klein tentje op het Bellamypark in Vlis- sirigen is het Straatfestival uitge groeid tot een 8-daags festival met internationale top-acts. Dat ook het publiek internationaal op dit Straat- 1 augustus 2o-00 uur is afkomstig hun v oor festival afkomt blijkt uit het welkomstwoord in de door de Cul turele Raad Vlissingen uitgegeven c'raatfestivalkrant waar het publiek wel in het Nederlands als Duits en ngels wordt verwelkomt. In deze krant staat uitgebreid het totaal- aanbod van het festival en is gratis t hs-aan-huis verspreid. Het hoofdprogramma speelt zich af op Zeilmarkt in de Vlissingse bin nenstad. Muzikaal staat het aanbod in het teken van de Memphis-soul en omdat we als Gimmick muziekgericht richten wij speciaal onze aan dacht op het muziekaanbod. Zeeuwse Muziek school en bassist Rob de Nijs band programmeur De Klomp en organi sator Klomppop- festival opnametechnicus Studio Ron Konings redakteur mu ziekblad OOR medewerker St. Popmuziek Ned., VARA's Popkrant en v/h medewer ker KRO's Rock- tempel medewerker NOS programma "pra ten over muziek" en medeorganisa tor Latent Talent avonden in Para diso De voorzitter van deze nationale jurysamenstelling is Klaas Overdam van de Culturele Raad Vlissingen.

Gimmick | 1987 | | pagina 4