kortweg aktueel kortweg aktueel 09 The Real Sounds maxime Howard 9 8 Sexy Carla Deep Sea Jivers Guitar Crusher and the Midnight Rockers; Carla Thomas INSPIRATIONAL CHOIR GHETTO BLASTER 22.00 uur 4 augustus 20.00 uur De vraagtekens staan voor de win naars van het Hit'm or Lose Festival waarvan de finale op 30 juli plaats vindt tijdens het Rhythm 'n Booze Festival in het Nollebos. Wie dat is geworden was bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet bekend. Deze elf-koppige formatie komt uit Zaïre en ontmoette elkaar 12 jaar geleden in Zambia. Gitarist Ghaby Mumba nam het initiatief voor The Real Sounds, een formatie die op 5 augustus op het Vlissingse hoofdpo dium staat. Met hun rumbamuziek of 'Zaïrese soukous' zullen ze al snel het publiek veranderen in een uit- 5 augustus 21.00 uur Donderdag 6 augustus wordt dé dag van de zwarte Amerikaanse muziek. Twee concerten, samen goed voor "a heavy dose of soul and rhythm blues", gebracht door twee toppers, vallen Vlissingen te beurt. 6 augustus 20.00 uur Eén van die groten is Sidney Selby, ofwel "Guitar Crusher" met zijn formatie Midnight Rockers. De andere Samen met haar vader nam Car Thomas een plaatje op voor het later zo beroemde Stax-label Memphis, totaal is Carla goed voor drie doz< singles en een dozijn elpees. Toernee.- met Otis Redding, Wilson Pickett, The Temptations en 'vader' Rufus Thorns waren orde van de dag. Met haar sexy optredens veroorzaakte ze o standen op de Amerikaanse leger- bases. Zowel muzikaal als wat kijk genot betreft valt er dus voor iedereen wel wat te beleven. zinnig dansende menigte zoals ze ook gedaan hebben in Londen en Amster dam waar de zalen na hun eerste nummer al plat gingen. Oké, zal het hier nog niet bij het openingsnum mer zijn dan toch op zijn minst bij het tweede nummer, let op onze woorden! is Carla Thomas, dochter van Ruf Thomas (vorig jaar het succes van het Straatfestival). Beiden hebben dezelfde achtergrond- meezingen in het gospelkoortje vt de plaatselijke kerk. Sidney Selby, gitarist Nick Katzma bassist Rob Ricardo en tenor-saxofo- nist Paul Griesbach zorgen voor muziek die het beste omschreven kan worden als een dampende mengel!- van New-York-Soul en Rhythm Blues met zo nu en dan een knipo naar James Brown. "Close to m? Baby", "Midnight Hour", "Bad When Can", "Night Train" en "Sweet Six teen" zijn enkele van de nummers 1 Guitar Crusher ten gehore brengt het publiek op tafels en stoelen doet belanden. Twee jaar geleden al het hoogtepunt van het Amsterdamse Bluesfestival. Op 6 augustus in Vlis singen; mis het niet! 7 augustus 20.30 uur Muzikaliteit, bezetenheid, spontam en enthousiasme vormen de basis de Deep Sea Jivers in een mengel1 van swing, R&B, jive en salsa. bezeten ze zijn blijkt uit het letter' lijk nemen van hun naam door e- video-film voor hun eerste "Raptures of the Deep" ofwel Extase van de Diepte" op te nemen een met vis gevuld zee-aquarium vfc twaalf voet diep. Ze gaven het eerst* onderwater-interview en liepen n- plannen voor een toernee la[ Engelse zwembaden om onderwat- concerten te geven. De Jivers zorg* niet alleen voor vreemde grappen- kunnen ook muziek maken en zullen ze laten horen ook met 1 dynamische, explosieve performance .sa

Gimmick | 1987 | | pagina 5