I TRIGGER CARBAZOL DREAMS DIE FIRST? g maakt met U2. Ondanks een goede voorronde van de Grote Prijs in De Piek in Vlissingen was in de ogen van de jury het nivo van geen der acht bands (waaronder vijf Zeeuwse) voldoende voor een halve finaleplaats. Als derde Zeeuwse en als vijfde geplaatste formatie was het de beurt meer uitgebouwd kan worden waar door de zanglijn wat gevarieerder wordt. Carbazol leverde in hun eigen stijl een prima gevarieerd optreden af waarin een grote dosis podiumer- varing duidelijk merkbaar was. heden voor de zaalmixer tot een minimum werden beperkt. De te volle arrangementen maken luisteren dan tot 'hard werken'. HE NOISE aan Carbazol die in de persoon van zanger Lloyd van Aerde een goede presentator had. Een goed gedoceerd geluid waarbij de twee zangeressen zorgden voor een frisse, heldere backing die, naar mijn idee, Dreams Die First? stond als een huis! Goed gedoceerd spel van de muzikanten, prima zang en presenta tie. In mijn ogen kon Dreams alleen stranden op het feit dat Fer Abra hams zijn stopwatch te laat had in gedrukt. Op hun set viel niets aan te merken edoch, ook deze stijl viel niet in de smaak van de juryleden! 'wij maken het wel even'-image maar drie rechtop staande staarten a la Pipi Langkous bij zanger Ruden Riemens, een wilde blonde en lange pruik op het normaal korte koppie van drummer Pim, die hiermee bewees zijn vellen en bekkens blindelings te vinden en een kornis intermezzo tijdens de cover Heave and Heil van Black Sabbath, waar Ruden tijdens de gitaarsolo van Flipse met een levensgrote kart op het podium staan. Wanneer dan het uiterlijk je verwachtingen hoog doet inschatten geeft het een kater wanneer je ze dan aan het werk ziet en hoort. Zo verveeld als de zangeres achter haar microfoon stond tijdens het opstellen, zo verveeld ging zij ook gedurende de toegemeten 15 minuten te werk en werkte hiermee als negatief aandachtspunt. Als laatste was het de beurt aan After the Rain uit Eindhoven. Verrassend was de inzet van de zanger die met alles wat hij had zijn ziel en emoties blootgaf. Wanneer je dan een week later de jury-uitslag hoort vraag je je toch af waar de kriteria liggen. In ieder geval anders dan bij mij, of is dat te chauvinistisch? Dacht ik niet gezien de bands die de halve finale °lph uit Rotterdam zag er qua en opmaak goed uit en hadden extra aandachtspunt een zangeres L Henny Huisman, opgesierd met ên dikke '10', de aandacht vestigde de solo van Wim. En terecht Int de gitarist liet tijdens het .^treden schitterende solo's horen. «Touwens heel Avital speelde scherp js een scheermes waarbij Ruden het ubliek 'bespeelde' ook hun steentje j te dragen in de tegenzang. Mede ierdoor kreeg AVITAL het publiek anaf het begin op haar hand en het ;1s dan ook geen verrassing dat de -oep door het publiek met een vergrote meerderheid werd gekozen o toegift aan het eind van de ivond te verzorgen. De als zesde gelote formatie TRIGGER uit Vlissingen was het podiumgeluid aan het testen door de volumeknoppen voluit open te zetten. Letterlijk en figuurlijk powerrock waardoor de mogelijk- Een lekker volle bak in De Piek zorgde vrijdag 13 november (hoe zoek je zo'n datum uit) voor een prima ambiance tijdens de voorronde van de Grote Prijs van Nederland. Het was lang geleden (te lang) dat De Piek een 'uitverkocht huis' had. Acht bands deden deze avond een gooi naar een halve finaleplaats en zoals inmiddels bekend bereikte geen van de acht hun doel. Stond de één stijf van de zenuwen te wachten tot het moment van optreden daar was en kwam de ander pas opdraven in de Piek vlak voor hun optreden, zo niet de openingsformatie AVITAL, die, zonder zenuwen, met een humorvolle symfonische hardrockset hun reper toire de zaal inslingerden. AVITAL had er zin in! Geen 'heavy macho look', geen leren kettingen en een ■oor The Noise was het geen makkelijke taak het geweld van ITAL te overtroefen. Enthou- me spreekt uit de invulling van rockrepertoire. Het is allemaal net even teveel van het goede, ze alles in huis hebben om een Per' te worden is duidelijk; er t alleen nog aan een aantal -rdelen hard gewerkt worden. In mick van de Maand' (elders in uitgave) blikt The Noise terug iun ervaringen tijdens deze G.P. éisend qua zanglijn was de e formatie Shoot the Moon. Een tterende samenzang zorgde voor Pakkend geheel. Jammer dat je bij de eerste klanken gelijk een terugblik terugblik 18 19 4

Gimmick | 1987 | | pagina 10