kortweg aktueel 2. UITREIKING PROMOTIEPAKKET VREEMDE MANIPULATIES WERKWEEKEND POPMUZIEK 4.AKTIVITEITENPROGRAMMA'88 KURSUS DESKUNDIGEHEIDSBEVORDERING AANMOEDIGINGSPRIJS SINGLE t i i J.K. Het is jammer dat we geen impressie kunnen geven van het weekend, dit was echt te kort dag voor ons. In 1988 worden er een paar gehouden, lees onder punt 4. 'Aktiviteiten 1988'. Je kunt je daarvoor in ieder geval al vast opgeven. de verf te komen doordat ze zo ver standig waren (en waarschijnlijk door veel ervaring rijker) hun eigen geluidman mee te nemen. Niet alleen het publiek en geluid liet het afweten, ook een aantal bands die óf helemaal niet kwamen opdagen (boot gemist?) of via wisse lingen op andere data speelden dan stond aangekondigd wat bij het weinige publiek wat wèl aanwezig was het nodige kommentaar ontlokte 'voor een andere band te zijn ge komen die wel stond geprogrammeerd maar deze avond niet speelde'. Voor 1988 heeft het Zeeuws Popoverleg twee Zeeland Toers op het programma staan, 4 kursussen 'deskundigheidsbevordering' en 3 werkweekends. deelname aan de Zeeland Toer af. Zij gaven dus wel een eigen concert in Brogum tegen hun gestelde onkostenvergoeding. KONKLUSIE: De achterliggende doel stelling van de toer is 'het vergroten van podiumervaring bij beginnende bands door ze te programmeren naast al meer ervaren bands'. Beloon de laatste kategorie dan ook naar ervaring! Je voorkomt hiermee dat wanneer de Zeeland Toer een vervolg krijgt, de ervaren bands afhaken. Ik denk dat jonge, beginnende bands meer gebaat zijn bij een promotiemap waarin een bio, kontrakt, foto en een demo-opname (ook al is het maar 1 nummer). Misschien in kombinatie met ervaren bands een LP opnemen of een demo waarop ervaren en beginnende bands een nummer spelen die via het popoverleg naar andere provinciale poporganisaties wordt gezonden waardoor mogelijk een uitwisseling van bands kan plaatsvinden. De minimale publieke opkomst kan ook oorzaak zijn van het feit dat het publiek de bands allemaal nu wel kent. We hebben n.l. ook al de voorronden van het Hit'm or Lose begin van het jaar en die kenden een redelijk goede opkomst. De Zeeland Toer kan misschien net even te veel van het goede zijn. Mogelijk ook een reden voor het popoverleg te zoeken naar andere vormen om beginnende bands een steuntje in de rug te geven. Ook uit het commerciële circuit zijn morrende geluiden waargenomen door podiumeigenaren die er naast stonden en toch vanaf het begin hebben getracht hun steentje bij te dragen. Lees hierover de bericht geving van Jan Koopman in gesprek met Cees Petiet. geving en organisatie geelst te werken met politici en muzikanten; voor beiden is veel takt en geduld nodig! Het begin is er en ondanks de kritiek, die het popoverleg zeker niet naast zich neer zal leggen, is het een goed begin; laten we dat als uitgangspunt nemen! Tijdens de prijsuitreiking van de aanmoedigingsprijs 1987 werd, zoals al werd gemeld, een exemplaar van de nota 'Popmuziek in Zeeland' aan geboden aan mevr. Hommes-De Vries. Hierin staat tevens het aktiviteitenprogramma 1988 waarover onderstaand meer. Dat het Zeeuws Popoverleg veel werk heeft verzet met het opstarten - en dit jaar ook al uitvoeren - van popaktiviteiten mag dan niet altijd even duidelijk zichtbaar zijn voor iedereen maar één ding is zeker; wat tot nu toe is bereikt (en zover is het nog nooit geweest) heeft van het Popoverleg veel overleg, verslag- Hierin is een splitsing gebracht in een cursus voor beginners, met als doelstelling 'het aanbieden van een kader waarin de kursisten kunnen kennismaken met de algemene (theoretische) basis van de popmuziek, en met de basisprincipes van de muziek- en instrumentenleer' Het Popoverleg heeft geen gemakkelijke taak, enerzijds 'ver talen' van popkultuur naar de politiek en anderzijds trachten zoveel mogelijk op te starten. Kort samengevat was deze Zeeland Toer een leerronde voor zowel het Zeeuws Popoverleg, zalen, deelne mende bands als geluid. Negatief als eindresultaat, positief in de lering die eruit getrokken kan worden voor de opzet en invulling voor volgend jaar. P 12/13 december j.l. vond in het ormingscentrum Hedenesse in adzand het 'werkweekend opmuziek' plaats. Het geboden pro gramma is bedoeld om popmuzikanten ervaring op te laten doen met het ^rangeren van popsongs en met eenvoudige opnametechniek. Voor et arrangeren zijn Renée Cbeemers ■n Loek Schrievers aangetrokken, eiden zijn al jaren aktief als uitvoerend muzikant en als docent ichte muziek aan de Nijmeegse muziekschool. Voor het onderdeel eenvoudige opnametechniek' waren On Konlngs en Leo de Klerk aan trokken. axlinaal konden 12 muzikanten -tnemen aan dit werkweekend. Van fize deelnemers werd verwacht dat ■1 hun instrument meenamen en dat i daar redelijk op konden spelen. kosten per deelnemer bedroegen 60, Dat Jongerencentra e.d. proberen binnen hun budget te blijven is logisch, wie wil dat niet! Dat ze daarbij proberen onder een gevraagde prijs te duiken om een optreden binnen te halen is ook logisch. Het wordt in mijn ogen echter 'profiteren van' wanneer een gepland concert van een Zeeuwse band - los van de Zeeland Toer- tegen de door de band gevraagde onkostenvergoeding wordt afgezegd omdat het jongerencentrum in het programma van de Zeeland Toer ziet dat dezelfde band via de Toer toch al bij hun komt spelen waarvoor ze dan een veel geringer bedrag hoeven neer te tellen. Dit overkwam de formatie CARBAZOL in jongeren centrum BROGUM waar ze voor december stonden geprogrammeerd tegen hun eigen onkostenvergoeding. Op deze manier wordt duidelijk mis bruik gemaakt van de welwillendheid van een (veelvuldig landelijk spe lende) band om mee te doen aan de Zeeland Toer en daarvoor terug krijgt dat ze haar eigen glazen ingooit wat optredens betreft. Toen Paula Dekker, manager van Carbazol, het popoverleg inscha kelde en inderdaad kon omswitchen naar een andere avond, ging toch het eerder geplande optreden in Brogum niet meer door. Het jongerencentrum hAd al een andere band gekontrakteerd! De Middel burgse formatie AVITAL (die zowel nationaal als internationaal goed aan de weg timmert) had dit soort problemen goed ingeschat en zag van «De Vries beloofde goede nota van et geschrevene te nemen en voegde aaraan toe dat wat haar betrof •een loze belofte was. Een jorbraak was volgens haar het feit de aanmoedigingsprijs 1987, voor et eerst, bij een popgroep terecht as gekomen. Dreams Die First?, die 5.000,-- in ontvangst mocht amen was, volgens het door de ^deputeerde gesiteerde juryrapport, •onder meer de beste deelnemer van Hit'm or Lose 1987 en verdiende de prijs ten volle. a de prijsuitreiking kreeg mevrouw iommes-De Vries een single van The ,oise en een exemplaar van de atste demo van Dreams aangeboden n toenmuziek. he Noise liet in 45 minuten zien en oren dat ze niet voor niets finalist .aren geweest en Dreams Die First? aakte daarna als laatste onderdeel ,an de avond een verrassend frisse ndruk; de gewijzigde samenstelling •’eeft gelukkig geen afbreuk aan de waliteit van de groep gedaan; •ffrey Bax lacht altijd en die lol is u ook bij de overige leden van de and weer te merken. In tegenstelling tot vorig jaar kreeg Hit'm or Lose 1987 wel een duidelijke afsluiter in de vorm van een prijsuitreiking. Een bio (derde prijs) en een single (tweede prijs! moeten eerst gemaakt worden, maa 11 december j.l., enkele maanden r de finale, was het dan eindelijk zover. In De Piek verzamelden ziel de leden van Car Trouble, The Noise en Dreams Die First? om hun prijzen in ontvangst te nemen. Car Trouble opende even na 21.0C uur het festijn met een prima optreden., De meeste bezoekers druppelden pas tijdens hun 45 minuten durende set binnen; want aanvangstijden zijn er nou eenmaal om genegeerd te worden. De ban sloeg zich er professioneel doorhee: en bracht, mede door de inbreng va gastsaxófonist John Willems (Carbazol), puntig gedreve: rockwerk. Direkt daarop volgend leidde Ham Walraven de officiële prijsuitreiking in. Car Trouble ontving uit handen van Gimmick redaktielid Jan Koopman 100 informatiebio's en 20 standaard kontrakten alsmede IOC promotiefoto's. Conny van der Aarsen en Mer Koevoets kregen van Ron Konings het eerste exemplaar van de met veel en hard werken in Ron's studie opgenomen single "Memory" - "Never Let Me Go". Nog voor de overhandiging van de eerste prijs kreeg Hubert Leeman van de Zeeuwse Culturele Raad he! woord om aan gedeputeerde Mevr Hommes-De Vries de pas verschene nota "Popmuziek in Zeeland" te overhandigen. Een nota over, h°e kan het anders, popmuziek in he Zeeuwse waarin tal van suggestie en aanbevelingen worden gedaan o*1 de popkultuur in onze provincie 111 het slop te halen. Mevrouw Homme5 terugblik 22 23 II Derde prijswinnaar Car Trouble ontving uit handen van Jan Koopman de promotiemappen, beschikbaar gesteld door Gimmick.

Gimmick | 1987 | | pagina 12