„SF u T 1 DREAMS DIE FIRST? URRENDER en beslissing mijn naar Irish-tapdance Madonna A.G. The blues flamengodansen terechte mening. Als laatste vraag ik me af, wanneer je terugkijkt op het aanbod tijdens zo'n dag, waar toch die kreet vandaan komt dat 'er nooit wat te doen is in Zeeland'. Er is juist enorm veel te doen. Als je als publiek zijnde nergens naar toe gaat is er voor jou inderdaad 'nooit wat te doen'! converserend met het publiek, neer gezet. Kompliment voor drummer Stefan die deze dag lekker strak op dreef was. Niet alleen het koncertbezoek maar ook de 'eigen kreativiteit' laat nogal te wensen over. Zo was door Foto Moison een fotowedstrijd uitgeschre ven waarvoor jongeren hun opnamen konden inzenden. Tijdens deze jongerendag zou de winnaar bekend gemaakt worden en daarmee toch een camera kunnen winnen. Zegge en schrijve 7 kiekjes waren binnengekomen ter beoordeling. Tot een jurybeoordeling is het niet ge komen gezien het geringe aantal inzendingen en de kwaliteit. Een Als afsluiter stond Dreams Die First? uit Middelburg op het pro gramma. Jammer dat de publieke op komst die toch al niet denderend was, rond elf uur nog verder was gereduceerd. Als mogelijke reden zou je kunnen aanvoeren dat in het Goese Beest op dat moment de laatste ronde van de Zeeland Toer plaatsvond. Niets is echter minder waar want ook in 't Beest was de publieke opkomst ronduit slecht. THE MALCOLMS Muziek, theater, dans en lach; in het kort The Malcolms. Met schitte rende vocalen en een prima gedoceerde muzikale ondersteuning trakteerden zij het publiek op een Met een nieuwe bassist opende SPUNKY SPIRIT (ex-Joint) om half drie het muzikale gedeelte van deze jongerendag. Spunky Spirit, in de nieuwe samenstelling nog maar kort bezig, heeft zeker mogelijkheden voor de toekomst. Was het ontreden nu nog wat rommelig en onnavolg baar door het te veel willen laten horen, wanneer deze formatie meer op elkaar is ingespeeld en de arrangementen wat 'minder vol' invult belooft het heel wat voor de toekomst. Hou Spunky Spirit in de gaten! 4 Surrender is het altijd weer /wachten wat ze nu weer uit gaan peten met het publiek. Deze keer iu het Peter Kempe, zanger rummer van de Juke Joints, waar han zijn oog op had laten vallen. Peter kon zo goed niet zijn het dlum op te klimmen en als gast- .nger een nummer mee te doen. De rrassing kwam echter deze keer rok nog uit een heel andere hoek, ft was het Surrender zelf die niet Helemaal raad wist met de tijdens umi optreden binnengekomen Sinter gas en Pieten. Op het podium jekomen zag Sinterklaas en zijn evolg het wel zitten en swingde Tolijk mee. Erop was geen probleem aar hoe krijg je met zachte hand 'n gevolg weer van het podium af. er had Surrender toch wat moeite ee en het moet gezegd worden dat [ok Sinterklaas zelf niet echt eehlelp. Hij had weinig tot niets te ?ggen en pas na geroep uit het ubliek om "muziek" kon het Ptreden verder gaan. totzelfde deed zich voor bij het 'Ptreden van de Sweet Alohas waar ■Mens het optreden van de danse- ■ssen Sint een paar van zijn Pieten pet meer in toom kon houden. Hier "eep de bandleider van de Sweet ■°ha's in door de Pieten vriendelijk [toch dringend te verzoeken de ^seressen de mogelijkheid te geven solo-optreden af te maken. HE END dit trio de laatste maanden be— 7°01*lijk wat ervaring heeft opgedaan as goed te merken. Van new-wave, pto tot rap wordt, spontaan Een maand lang zijn, als vervolg op de suksesvolle jongerenjaaraktivi- teiten in 1985, in november op ver schillende plaatsen in de gemeente Borsele gratis aktiviteiten georga niseerd. Als slotaktiviteit van deze jongerenmaand vond eind november de Jongerenmaand '87 plaats in De Stenge te Heinkenszand. Het programma wat geboden werd varieerde van muziek, theater, dans, film, dichtkunst, strip-expo, muziek, info-markt tot doe-aktiviteiten. Dat dit alles ook nog GRATIS was gaf hoop voor een goede publieke opkomst. Helaas voor de organisatie was dit laatste niet het geval waar door de aktiviteiten wat 'verzopen' in de ruimte van De Stenge. Het aanwezige publiek concentreerde zich nog het meest in de grote zaal waar muziek- en dansaktiviteiten plaats vonden, en de filmzaal. De overige aktiviteiten werden 'even' bekeken tijdens de wisseling van de diverse bands of wanneer een film was afge- lopen' in het kort: SPUNKY SPIRIT ,olt entertainment waar je een Litje aan kon zuigen. Van zingende Lg naar Flamengo, van Presley Lr een Irish tapdance en van Ldonna tot de blues hebben The Ulcolms in huis. Wanneer je deze Lep aan het werk ziet en hoort |kt het allemaal zo eenvoudig en knpel. Kostuum-, stijl-, instrument- stemwisselingen vonden plaats in ;n 'vingerknip' zonder de vaart uit ?t programma te halen. Laten we te foto's voor zich spreken. r f terugblik terugblik 26 27 JONGEREN MIIIIKT'8?

Gimmick | 1987 | | pagina 14