aktueel aktueel «BWWjlWfl NIEUWS BLOESBAK LUTHER ALLISON CREW uur Bezetting: 25,-- 30,— Vincent Daune Michelle Carras Frank Rabaste Zox RYTHMEtBWESKWEC jaar het blad Backstage. 'Niets is moeilijker dan de muziek van de zwarte medemens uit te dragen met dezelfde bezieling, drift en natuurlijke nonchalance als je blank bent en opgegroeid in Zee- brugge, Kwaatsvroome ofElseve-Sur- La Meuse. The Crew had dat van het begin af door en heeft eerst een paar jaar lang diverse podia gepro beerd tot ze er stonden alsof ze nooit iets anders gedaan hadden' (het blad Humo in augustus 1986 over The Crew). Luther Allison wordt begeleid door drums keyboards guitar bassi Ann de Bruijn Jan de Bruijn Herman Peters John van Vessum Piet van Bogaert The Crew is een band waar je echt niet meer omheen kan. Hun eerste LP DOIN' OVERTIME geeft een goed beeld van het podiumrepertoire van de formatie. 'In een goede studio en met een producer die zijn vak kent moeten de mensen van The Crew in staat zijn om een heuse wereldplaat te maken' schreef in januari van dit pen van de stem is in de huidige blues uniek en maakt een konsert van Luther Allison tot een opwin dende ervaring. 20.00 - 22.00 uur Een uniek Blues-Uit Festival in Middelburg wat begint om 14.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Zorg dat je op tijd bent dan mis je zeker niets! Je hoeft geen brood mee te brengen want ook voor het inwendige van de mens is er het een en ander te koop. TOEGANGSPRIJZEN in de voorverkoop aan de kassa Voorverkoop-adressen Middelburg: Bloesbak, Damplein 20/24 Waterput, Langevorststraat 35 Zierikzee: Evertse Sport, K. Nobelstraat 2 Bergen op Zoom: MU-2000, Stationsstraat 2 Hulst: Music Gallery, Gentsestraat 3/5 Terneuzen: Muziekhuis Sonora, Noordstraat 92 Sluis: E.M.C., Kapellestraat 20 Brugge: Honky Tonk, Genthof 6 Luther Allsion werd geboren in 19M in Mayflower, Arkansas waar hij zijn eerste jaren doorbracht totdat familie in 1951 naar Chicago trok Zoals vele zwarte Amerikaanse muzi kanten deed hij zijn eerste ervaring en op in de gospelmuziek. In 1957 begon Luther met gitaar spelen en probeerde met de groep 'The Four Jivers' een plaatsje op de muziek markt te veroveren. Tot 1964 speeld. hij met gerenommeerde bluesmuzi kanten in verschillende clubs van Chicago en omgeving. In 1965 sloot hij zich aan bij een soul-georiën-1 teerde band waarmee hij naar Illi nois trok.' Dit resulteerde in reizer naar California en optredens met bekende muzikanten in Los Angeles deelname aan ontelbare festivals een platenköntrakt met Gord? Motown. In 1976 kwam Luther voor het eerst naar Europa. Zijn defini tieve doorbraak bereikte hij in 1979 met twee Europa toernees. Inmiddels heeft hij al geruime de tijd de status van 'blues-ster' veroverd toert hij nu jaarlijks kris-kras do Europa. De groep speelde al samen met Dr. Feelgood, Albert Collins, Robert Cray, Luther Allsion, John Mayall, Dane Gillespie en The Fabulous Thunderbirds en ontwikkelde zo gaandeweg de nodige 'street credibi lity'. De grote doorbraak kwam op het Belgium Rhythm en Blues Fes tival in Peer in 1985. De stijl van The Crew wordt om- schreven als 'swingende rhythm 'n blues met invloeden van o.a. Big Mama Thorton, John Lee Hooker, Denise Lasalle en Sam Dave. Ze zetten een stevige bluesbeuk neer met zo nu en dan een snuifje Tex- Mex en enkele ouderwetse rock 'n roll covers. Het hele scala van stijlen wordt live steeds met een extra sausje energie opgefleurd waarbij het een goede gewoonte van de groep is geworden niet met eenzelfde, voorspelbare set uit te pakken. 'We weten wat we in onze mars hebben maar weigeren de dingen te forceren. We zijn nu al zes jaar doende als bluesband en hebben gestaag gewerkt aan ons repertoire, onze live-set. Ons voor deel is dat we niet persé iets willen bereiken. We willen het gewoon iedere avond naar ons zin hebben op het podium en dat lukt voorlopig'! Een gezond standpunt wat zeker zal bijdragen dat ook het publiek het naar de zin heeft tijdens het optre den van The Crew. BLUES-UIT in de Showroom van Dijkwel. Voor hen die niet weten hoe ze daar moeten komen: met eigen vervoer vanaf de snelweg Bergen op Zoom - Vlissingen gewoon de ANWB-borden richting Veere volgen, kan niet missen. Dijkwel zit aan de Veerseweg 104 in Middelburg. Kom je er niet uit dan gewoon even stoppen en de eerste de beste even aanhouden; iedereen kan je vertellen in Middelburg waar garage Dijkwel zit. Wanneer je met de bus komt dan is het zaak dat je in bus 33 of 56 zit; beiden stoppen voor Dijkwel dus makkelijker kan het niet. 18.30 - 19.30 Ondanks het feit dat zijn roots liggen in de traditie van de city- blues Is hij daar niet in blijven steken. Bewust verwerkt hij elemen ten van de rockmuziek en is hij e< van de weinigen die konsekwe proberen de blues verder te ontwik kelen. Uniek is hij niet alleen grond van zijn opvattingen maar o door zijn elektrische vermenging var_ zang en instrumentaal gitaarspel. A gitarist doet Allison je sterk aa: B.B. King denken; hij laat z^ instrument zacht, bijna lyrisc zingen. Harmonisch rijgt hij de el toon vloeiend met de ander aaneen met als tegenstelling zijn stem, v energie en agressie. Deze vermengi1 van het bijna onwerelds zingen va' de gitaar en het expressieve opkoop blad); 'Recht voor zijn raap rhythm blues met hier en daar een funky inslag' (Music Maker); 'Stelletje Steuntrekkers' (De Telegraaf); 'Moeilijk om neutraal bij te blijven' (NRC); 'De heer moet wel aan de knoppen zitten' (Gereformeerd Dagblad); 'Nah, so was' (Bild) en 'Roodheet en witgloeiend' (De Groe ne). Voor wie het nog niet weet: natuurlijk is het muziek om op te dansen en natuurlijk is het gevoels- muziek. Verwacht geen akademisch gepiel of steriele toonladders: de band is niet bang de snaren te raken. Eind april 1987 verscheen hun eerste mini-elpee: MAKE A BEAR DANCE! Zeven nummers, live opgenomen in de studio. 'De groep speelt vurig en enthousiast, alsof men in een hete rokerige kroeg tussen een deinende massa staat' schreef de Music Ma ker. Na de goede recensies en verkoop van de eerste elpee komt er in april een nieuwe live-elpee. DASJANGA is de voorlopige werk titel. Voor de fans is er voorlopig de, in beperkte oplage, live-cassette 'Bad Breath' die te koop is mèt tandenborstel. In juli toerde de band door Frank rijk waar het nummer "Angels" veel op de radio werd gedraaid. Het sukses van die toer was zo groot dat de band dit jaar zeker terug gaat, wellicht gekombineerd met een toer door Portugal. Een groot Duits boekingskantoor is bezig een toer door Duitsland te plannen, maar met een naam als HOMESICK kun je natuurlijk niet te lang van huis! 8 9 Goes: O

Gimmick | 1987 | | pagina 5