aktueel BATTLE BRATT BRITNY FOX BLACK SABBATH: ETERNAL IDOL KAT: WORSHIP ME OR HARDROCK-HEAVY-METAL RUBRIEK 4 [|TF 1111111111 enkele schitterende passages. volgende bezetting kees van cadsand X (D vocals guitars keyboards nummer zit boordevol afwisseling en is zo ruig als de reet van de duivel. Het titelnummer 'Worship me or die' is weer supersnel. Een snelle solo kondigt het nummer 'Demons' aan met duivelse zang en zo afwisselend als mijn bloeddruk. 'Speed Death' heeft weer een lekker bangtempo. 'Kill the Muthers' is dodelijk. Eén van mijn favorite nummers is 'Ashes to Dust' met vet gitaarspel wat wordt gevolgd door 'Satan says' en als laatste hebben we het snelle 'Metal Massacre'. Konklusie: Buy or Die! q> o "On your knees and pray, here is 'Worship me or Die'! Hij* is er eindelijk, de lang verwachte debuut LP van mevrouw KAT: "Worship me or Die". Op deze schijf 11 spette rende nummers die begint met een duivelse scheurpartij van mevrouw zelf 'Metal Messiah'. Het nummer is niet echt snel maar wel ruig. 'Kat possessed' is sneller met wat tempo versnellingen en bevat tegen het einde een scheursolo waarbij de drummer het tempo nauwelijks kan bijhouden. 'Death to You' spreekt voor zich, superruig met veel breaks. 'Satan goes to Church' opent met een toespraak van een dominee. Het nummer dat wat weg heeft van R,j, Ultle Bratt komt uit de buurt van Dio, niet alleen qua muziek row lew York en bestaat sinds 1984. De ook door de manier waarop Tony ^richters van de band waren resp. zingt. Verder kent dit nummer nog (nimmer Matt Aghetti en bassist iobert Dexter. Deze twee heren 'Ancient Warrior' doet je denken, ormde zo'n sterke rythem sectie mede door de keyboards, aan de at de Noorse formatie T.N.T. hun oude Rainbow (Rising), maar dat mag talp inriep tijdens de opnamen van de pret.niet drukken. 'Hardlife toiun debuut LP. Begin 1986 voegde Love' is iets sneller dan de twe snger Anthony Odessa zich bij dit voorgaande nummers en bevat enkels ïeetal, zes maanden later gevolgd lekkere heavy stukken. 'Glory Ride' foor gitarist Mike Mostert en de staat als een huis en is in mijn ogen irmatie Battle Bratt was een feit, een van de beste nummers van dea tegin 1987 had men voldoende LP; het bevat lekker gitaarwerk van ^iumrepertoire geschreven wat 'Born to Lose' i» lede resulteerde in een demotape uitkomen en ik denk dat, mede door de LP, de demo niet meer te krijgen zal zijn dus let in januari op de debuut LP van Battle Bratt. Voor meer informatie: B.B. Productions P.O. Box 66 Garden City, N.Y. 11530 U.S.A. de meester zelf. ook alweer zo'n kraker. 'Nightman le simpelweg 'Battle Bratt' heet. De is traag en meeslepend en had zeker bevat vier uitstekende songs Iedereen kent ongetwijfeld Black Sabbath, de grondleggers van de hedendaagse hardrock/H.M.-muziek. Het is een tijdje akelig stil geweest rond deze formatie. De laatste Black Sabbath LP 'Born Againmet zanger lan Gillan dateert uit 1983, daarna volgde dan nog wel de solo-LP van Tony lommi 'Seventh Star'maar dan hebben we het wel zo'n beetje gehad wat betreft de laatste vier jaar. Je kunt je voorstellen hoe verbaasd ik was toen enkele weken geleden de nieuwste Black Sabbath LP 'Eternal Idol' op de markt kwam welke onge twijfeld na 'Heaven and Heil' (met Dio als zanger) één van de betere Black Sabbath LP's is. 'Eternal Idol' werd in de opgenomen: Tony Martin Tony lommi Geoff Nicholls van Anthony goed tot zijn recht en bezorgt het gitaarspel van Mike je af en toe de koude rillingen. Mede door het sukses van deze tape is de band inmiddels in het bezit van een platendeal met het Duitse label U.S. Metal Records. De LP wordt opgenomen in de Recordamatt Studios en zal worden gemixed door Dave Defies (Virgin Steele) en Chris Bubacz (o.a. Metallica, Ace Frehley). De LP zou negen nummers moeten gaan bevatten onder de titels: 'Don't Fight the Power'; 'Heat of the Night'; 'Back to Love'; 'Rock 'n Roll Sin'; 'You're the One'; 'Can't Let Your Love Go' en 'Lost without Love'. De LP moet eind januari 1988 Britny Fox is een band afkomstig uit de buurt van South Yersey U.S.A, en werd in 1986 opgericht. De muzikan ten hadden al geruime tijd ervaring opgedaan in verschillende H.M. bands. Oprichter van Britny Fox is "Dizzy" Dean Davidson, eens drummer bij de band World War III waarmee hij een LP uitbracht en een nummer od de U.S. Metal verzamel LP's. In Britny Fox neemt hij het vocale deel voor zijn rekening en de rhythm gitaren. Michael Kelly Smith (ooit samen met Tom Kiefer de oprichters van Cinderella) neemt de leadguitar voor zijn rekening. Billy Childs hanteert de bass (ex-Waysted) en last but not least hebben we dan nog drummer Johnny Dee (hij speelde mee op de laatste LP van Waysted die het afgelopen jaar als openingsact van Iron Malden mocht fungeren). Geen onervaren jongens dus in Britny Fox. Dit jaar werd de demo 'In America' opgenomen waarop maar liefst zeven nummers staan. Ik moet er bij vermelden dat dit één van de meest professionele demo's is die ik dit jaar in handen kreeg, kompleet in kleurenhoes en van prima kwaliteit. De tape opent met 'Girlschool' waarmee gelijk te horen is dat we hier te maken hebben met een zogenaamde 'glamrock-band'. Muzikaal gezien ligt Britny Fox in het straatje van Faster Pussycats, Gun Roses e.d. 'Girlschool' is een mid-tempo rocker met lekker vet gitaarwerk en wat commercieel getint. 'In America bevat wat sentimentele samenzang maar is voor de rest zeker te pruimen. 'Kick 'n Fightis wat heavyer dan de voorgaande nummers maar ook wat trager. Don't Hide' bevat prima gitaarwerk en is voor mijn gevoel een van de beste nummers van de le kant van de demo. In 'Long Way to Love' wordt het tempo wat opgevoerd waardoor het - mede door het gitaarwerk- lekker heavy klinkt. 'Rock Revolu tion' is weer iets te commercieel in mijn ogen. 'Stand Tali' sluit deze demo waardig af. Met 'In America' heeft Britny Fox een zeer goede demo afgeleverd. Het volgende dient nog vermeld te worden; juist toen het met de band erg goed ging (platenkontrakt) over leed drummer Tony "Stix" Destra aan een noodlottig auto-ongeval. Tony is nog wel te horen op de demo "In America" maar zoals Je inmiddels al hebt kunnen lezen is zijn plaats in genomen door Johnny Dee. Mede door de demo en enkele goede recensies is de band in het bezit gariet Pimpernel' is een instru- entaal stukje. 'Lost Forever' is Eer een snel nummer waarbij je je rftaamsdelen moeilijk stil kunt juden. Het zware trage 'Eternal doet Black Sabbath's glorietijd <er herleven. Al met al een bere- Eke LP die zo in het rijtje thuis jort van Heaven and Heil en Mob lies maar echt iets nieuws brengt iinheer lommi met 'Eternal Idol' fat niet, en dat is jammer. Bob Daisley bas Eric Singer drums De LP bevat 9 nummers en wordt geopend met 'The Shining', eer niet misstaan op 'Heaven and Heil ïaar volgende over kwijt wil. k tape opent met 'Winds of "tanges* en zoals eerder vermeld Kén Matt en Robert voor een Plde ondergrond aangevuld door Ityergltarist Mike en zanger Whony met zijn fantastische hoge phalen, bij elkaar zorgend voor een p spetterend geheel. 'Back to #ve'is lekker heavy met af en toe It versnellingen die vooral bij het pde van het nummer te gek pken. 'Cruising for Action' kent F sneller tempo dan de voorgaande Fe nummers met prima gitaarwerk f Potverdomme, wat een klasse rjSer is Anthony toch, yeeaahhh! F 'Can't Let Your Love Go' laat ’ttle Bratt horen ook gevoel in hun J^ers te stoppen en kunnen we «schikken onder de categorie a'lads’ ondanks dat het ook harde kent. Vooral in dit laatste Hter komt de schitterende stem s>* A 11 10 HARDROCK-HEAVY-METAL RUBRIEK

Gimmick | 1987 | | pagina 6