aktueel aktueel KYMERA BAD NEWS MATRIX BLUE MUD COLIN GRIGSON DEN DENNIS vermoeden guitar guitar Een LP die op je lachspieren werkt is die van The Young One's van de Hardrock formatie Bad News, Mag ik je even voorstellen: Vim Fuego 'ik speel gitaar maar weet zelf niet hoe en zing daar ook nog bij' (dit ver klaart alles). Den Dennis hanteert de rhythmguitar, nou ja, rhythm! Colin Grigson op bass, of wat daar op VIM FUEGO lijkt en Spider Webb op drums omdat hij niets beters te doen heeft. De hoes van de LP is op het eerste gezicht niets bijzonders; de vier heren staan er tot hun middel op. Maar wanneer je de hoes openklapt (en dat is volgens mij toch de bedoeling) staan de heren met hun broek tot op hun enkels en zie daar, de muzikale fruitmand, van banaan tot komkommers! Is dit humor? Jazeker! Vooral wat de plaat betreft. Op deze schijf staan zes nummers met daartussen de nodige diskussies over het opnemen van deze plaat waarbij de kreten 'Fuck You’ overvloedig worden gebruikt. De nummers zijn vaak met humor doorspekt zoals 'Warriors of Ghengis Khanwaarbij op de achtergrond de tweede wereldoorlog in drie minuten voorbij trekt (humor?), of Queens 'Bohemian Rhapsody' wat volledig b Fix werd in 1985 opgericht door drums vocals Enkele nieuwe songs zijn: 'Fun in Texas'; 'Hold On'; 'Save the Weak'; 'Plenty of Love' en 'Ready For You'. Drie van deze vijf songs worden van achtergrondzang voorzien door hun oude gabber Tony Keifer (Cinderela). Of de demo nog te koop is, is mij een raadsel maar wil je in het bezit komen van de eerste tape kun je terecht bij: Britny Fox Power Star Management P.O. Box 75 Audubon, N.Y. 08106 U.S.A. dezelfde stad als Warlock komt formatie MATRIX, Düsseldorf. gekomen van een platenkontrakt met Columbia/CBS Records en zit de band momenteel in de studio om de opnames te beginnen voor hun debuut LP die gepland staat om uitgebracht te worden in maart 1988. uitgekomen ledefr van eigen weg nu voor de gebroeders Ronald en Benno edel. Na enkele bezettingswijzi- jigen kreeg de band de juiste line Jn 1986 en ziet deze er als volgt It; -a Nicolay iald Wedel irsten Hartdegen Llsken ;dlger Blindert i deze (19) vocals (24) bass (23) r.guitar (25) drums (22) leadguitar uiteindelijke line up .onden te hebben dook men de Jio in voor het opnemen van de Tack demo 'Savage Maniacs '87'. ‘emo is van uitstekende kwaliteit iopent met 'Headhunter', een mid- waaruit ’“'Po nummer met zwaar rhythm- ar werk. Zangeres Vera zingt h wel Engels met een Duits accent iar dat kan mij geen zak schelen, Heen al met haar uiterlijk heeft zij Trespass-fans van toen. Drie oude Trespass-leden Marck en Paul Sut cliffe en Dave Crawte hebben 18 maanden na het uiteenvallen van Trespass de formatie Blue Blud opgericht. Muzikale ervaring genoeg dus men begon driftig nieuw materiaal te schrijven. Een goed jaar later bracht dit trio een 3-track demo uit waarna er nog enkele tapes zouden volgen. De band tourde in Engeland met o.a. Rouge Male, Rock Goddes en begin dit jaar een 30 optredens durende tour met de Tijgers of Pan Tang. De band werd in iedere zaal wild enthousiast ontvangen en de demo's kregen de aandacht van pers en radio. Dit had tot gevolg het opnemen van een 5- track E.P. 'Liquor 'n Poker' welke in eigen beheer werd opgenomen en dus waarschijnlijk hier niet te krijgen. Maar geen nood, voor 4.50 kun je hem bestellen bij het onder dit artikel staande adres. De E.P. begint met 'Real Live Love' en swingt gelijk de pan uit. Verwacht nu niet gelijk dezelfde muziek die Trespass toen speelde, nee, Blue Blud heeft een eigen identiteit. 'Real Live Love' is in alle opzichten een zeer goede song. 'Liquor 'n Poker' is een regelrechte stamper die na één keer luisteren in je geheugen blijft zitten waarbij vooral het drumwerk behoor lijk vet is. 'The Girl is Hot' is heavy en het gitaarwerk op dit nummer smaakt als echte boter. 'It Never Rains in England' valt wat tegen, niet alleen qua titel want het regent daar ook altijd, maar door de storende samenzang die mij iets te commercieel overkomt; de solo's in dit nummer maken weliswaar veel goed, maar zo heavy als de vorige drie nummers is dit nummer zeker niet. 'Get Rich Bitch' is daaren tegen weer prima. Deze 'Liquor 'n Poker' is zeker het aanschaffen waard, al doet Blue Blud je Trespass niet helemaal vergeten. Voor info: Blue Blud 4 Cats Lane Sudburry, Suffolk England CO 10 6SF ïningsnummer nog een paar ■stekende gitaarsolo's. Bij 'Savage hniacs' ligt het tempo wat hoger zit er wat meer afwisseling in het voorgaande nummer. 'Hiding "w the Light' opent heel rustig een fluisterende Vera ma&r slaat genadeloos om in een beuker jewelste. Ook het volgende -ftmer 'Sealhunt'staat als een huis SPIDER WEBB verkracnt wordt en wat dacht je van het lijflied der alcoholisten 'Drink till I Die'. Verdere nummers op deze humoristische LP van '87 zijn 'Hey, Hey Bad News'; 'Bad News' en 'Masturbike'. Mensen met gevoel voor humor moeten deze Bad News zeker gaan beluisteren. Dat de bands in Duitsland als pack stoelen uit de grond schieten algemeen bekend. Dat daar ook vel eens goede bands tussenzitten is minder bekend. Kymera mogen rekenen tot de laatste kategorle Deze 5-mans formatie bestaat sinds 1986, is afkomstig uit Karlsruhe bestaat uit: Bruno Di Blasio Oscar Di Blasio Daniel de Nero Kosta Zafiriou Andy Deris Weinig Duitse namen, dat klopt, De gebroeders Blasio zijn van Italiaanse afkomst en Kosta Zafiriou is eer Zwitser met een Griekse naam, dus dat is alvast uit de wereld geholp Dat de band het professioneel aan pakt blijkt ten eerste uit de kledi die de band tijdens live optrede:/ gebruikt en ten tweede uit de professionele 8-track demo die men dit jaar heeft uitgebracht. De demo is van redelijke kwaliteit en opent met 'I was Made', een stevige melodieuze rocker. 'Call Me Up' een mid-tempo nummer v- gelijk duidelijk wordt dat de ba: zich richt op Amerika, mede door steeds terugkerende achtergrondvi calen. Er zit weinig vaart in dit paar leuke solo's. 'Ballad' is zoals de win de hoofdrol is weggelegd i6 deze vier nummers die allen afsluiter van en goed zijn laat Matrix zien dat talent genoeg rondloopt in Duits- Matrix heeft hun zaakjes ^kt de band door en krijgen ze Amerik8 Platendeal; deze muziek verdient n het zwarte vinyl te worden wast. Wie kent er niet de legendarische N.W.O.B.H.M.-band Trespass die begin tachtiger jaren twee singles uitbracht; 'One of these Days' en 'Live it Up/Jealousy en verder nog een E.P. 'Bright Light'. Een LP is er jammergenoeg nooit doordat eind '84 de Trespass ieder hun gingen. Goed nieuws 5 <ens bij, maar in zijn soort is Aera zeker geen slechte band. r meer informatie: KYMERA Bildhüuser Rubensstrasse 27 7500 Karlsruhe 31 GERMANY nummer zodat het mij gauw verveelt Un hart gestolen. Verder bevat dit 'Shadows are Falling' is niet vee! sneller maar de stevige rhythm* gitaren doet dit nummer veel harder overkomen. Zanger Andy Deris zingt de sterren uit de hemel en de bei1 gitaristen zorgen af en toe voor e> heerlijke solo. 'Lonely would Loving You' is weer duidelijk Amerikaans getint. 'Hello U.S.A.' te gek, lekker ruig met op het eind een klein tempoversnellinkje en eer t tegen het einde een snelle break naam al doet vermoeden zeer W gitarist Rudiger, gevoelig. 'Hot Looking Romeo' - weer een rocker en als i de demo het stevige 'Woman'. Een Duitse band die zich (na he beluisteren van de demo) op Ameri dig richt. Of men met deze melodieu rock potten en pannen in j kan breken, daar zet ik mijn vraaÊ 9' m B- 13 HARDROCK-HEAVY-METAL RUBRIEK HARDROCK-HEAVY- METAL RUBRIEK 12

Gimmick | 1987 | | pagina 7