kortweg aktueel SLINKS ZAKEN DOEN OF OPLICHTERIJ? 'V L h. ZO GING HET IN ZIJN WERK Jan Koopman Omdat Gimmick al voorzichtig de mogelijkheden aan het be kijken is voor haar 5-jarig bestaan volgend jaar, zijn we links en rechts wat offertes aan het opvragen betreffende licht, geluid, podia enz. In dachtig de folder - ook onder mijn ruitenwisser - belde ik op 28 september j.l. naar het Domburgse 'FIX', stelde me voor, vertelde dat ik hun promotieshow op het Bellamypark had gezien, het geheel er schitterend vond uitzien en wat meer infor matie en prijsopgaaf hier over te willen hebben om zodoende een indikatie te krijgen over dat onderdeel. Ik werd op een wat onsamen hangende wijze van informa tie voorzien en men zou mij teerd door het, sinds 1 sep tember j.l. in Vlissingen gevestigde, filiaal van het uit Den Haag afkomstige System Light - Lighting Equipment!!! zij die lichtshow met anderen hadden gepresenteerd terwijl ze er totaal niets mee te maken hadden!!!! Wat zou u denken wanneer je een schitterende licht- en effekten promotieshow ziet op het Bellamypark, er konstant een reklamebusje rondrijdt met de leus ’FIX geluid-, licht en Drive in show verhuur’ en onder de ruitenwissers van de auto's op het Bellamypark en omgeving folders steken met dezelfde reklameleus, aange vuld met 'Drive in show MARTIN, Lasershow, video scherm, mistmachine, bellen- b laasmachine, lichteffekten, geluidsapparatuur en P.A.- systemen? Waarschijnlijk zou u hetzelfde gedacht hebben als ik, dat de promotieshow op het Bellamy park ook door het bovenge noemde bedrijf werd verzorgd. Niets is echter minder waar!!! Tot haar stomme verbazing en een voor FIX ongelukkige samenloop van omstandigheden kwam ondergetekende er achter dat het hele promotie- gebeuren van de licht- en effektenshow werd gepresen- Nu staat het een ieder vrij om met een busje rond te rijden met reklameleuzen. Iedereen kan ook van alles onder je ruitenwissers stoppen; dus ook een reklamefolderJe moet jezelf promoten. In de muziek- branche wordt dat veelal ge daan tijdens festivals en concerten waar je wordt overspeeld door reklame- folders. Het getuigt echter in mijn ogen van weinig smaak wanneer je dat doet bij een- juist speciaal voor promotie gratis opgezette - show van een ander. Ik weet dat dat een kwestie van opvatting is en een ander daar weer een andere mening over heeft. Erger wordt het wanneer het eerder genoemde bedrijf FIX uit Domburg in een telefoon gesprek ijskoud bevestigd dat onderuit haalt. Het verhaal en de achter gronden ontrollen zich gestaag. In boeiende, soms iets te lange dialogen, met voldoende, zelfs ongewil de, humor en naarmate het stuk vordert zoveel dyna miek in het spel dat de overgangen tussen licht voetige konversatie en gloedvolle betogen goed uit de verf komen. De zeven spelen prima, met van iedereen uitschieters, zo door de voorstelling heen. De premiere is een sukses, positieve reakties en felicitaties alom. Ze kunnen tevreden zijn, binnen de geldende grenzen van het amateur zijn scoren ze een dikke voldoende en vijf voorstellingen later, als ik nogmaals een plaatsje ach ter in de zaal heb bemach tigd ben ik zelfs opnieuw verrast over de groei die alle spelers nog in hun rol hebben doorgemaakt; hoe ver kan dat doorgroeien? vraag ik me afHet antwoord blijft onbekend. Voor Kees Bayens, Freek Verdoes, Ineke Verduyn, Kathe Postma, Gerard Bayens, Jo Julianus en Henk Don is het namelijk voorbij. Het prachtige decor moet afgebroken worden; de volgende pro- duktie staat op het punt te beginnen, met andere spelers en een andere regisseur. Vele avonden op een kaal toneel, badend in het TL-licht, op zoek naar die gezellige intimiteit, een basis voor al zoveel goede resultaten. mn i K terugblik IQ 18

Gimmick | 1988 | | pagina 11