4. Plattegrond van Colijnsplaat in 1625. Alg. Rijksarchief nr. 2807. Foto van deze plattegrond in: de Bruin en Wilderom, Tussen af- sluitdammen en deltadijken, dl. I (Noordbeveland) 1961, blz. 98. 5. Beide verdwenen dorpen lagen in de huidige Leendert-Abrahampol der, het ene enkele honderden meters zuidelijk van het huidige dorp in een kavel grond die thans nog Steenoord wordt genoemd, het an dere meer zuidoostelijk van het huidige dorp. Bij het graven van een waterleiding tijdens recente ruilverkavelingswerkzaamheden stuitte men op restanten van de voormalige kerk waarbij o.a. het graf van een pastoor werd gevonden, herkenbaar doordat deze in tegenovergestelde richting van de overige skeletten was begraven. 6. Een afschrift van deze lidmatenlijst met aantekeningen uit de akta- boeken bevindt zich in het Rijksarchief te Middelburg. 7. Als nr. 6. 8. 9. Archief Waterschap Noordbeveland. Inv. nr. 1. 10. Dit blijkt ook uit de lidmatenlijst (zie nr. 6) waarin op het jaar 1625 voorkomt: Janneke Adriaans "uit de oude hoeve", weduwe van Aart de Grein. 25 jaar na de bedijking konden er in de polder nog geen oude hoeven zijn. 11. Volgens publicatie van C. van de Klippe over het geslacht Boleijn. 12 t/m 15. Archief Waterschap Noordbeveland. Inv. nr. 1. 16. Jaarboek Centraal Bureau voor Genealogie 1953: Emigranten uit Belle, Hondschoote, Poperingen enz. 17. Mededeling van de heer J. L. Braber te Dreischor. 18. Prof. Dr. P. Geijl: Geschiedenis van de Nederlandsche Stam, 1930. Deel I, blz. 34 e.v. 19. Zie uitvoerige mededelingen hieromtrent ook bij: Dr.C. Dekker, Zuidbeveland. De historische geografie en de instellingen van een Zeeuws eiland in de middeleeuwen, Assen 1971. Hoofdstuk 2, blz. 25 e.v. 99

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1975 | | pagina 101