Pingsdorfaardewerk met rode aardverfversiering Schaal 1 1 tek.B.Oele met een voor Andenne-aardewerk typerende vorm. Het aanwezige gla zuur is oranje van kleur. Datering van dit aardewerk 12e eeuw. Van het blauwgrijze aardewerk geven we een afbeelding van een rand- fragment van een braadpan versierd met een radstempel in de vorm van 2 rijen ruitjes. Uiteraard is het kogelpotaardewerk ook sterk vertegenwoordigd. We beperken ons hierbij echter tot een aan het kogelpot-aardewerk ver want fragment van een steelpan. Hiervan geven we ook een rekonstruk- tie. Dergelijke steelpannen zijn verder bekend uit de Burcht van Leidem, de jongere perioden van de vliedberg van Buttinge en een laat-middel eeuws bewoningsniveau dat tevoorschijn kwam op het strand tussen Domburg en Oostkapelle. In het korte handvat van de steelpan kon een stok worden gestoken. Behalve scherven van potten werd ook een grote hoeveelheid botten ge vonden, die praktisch alle gebroken en bekapt waren, typisch keukenaf val van schapen, varkens, paarden, runderen en gevogelte. Verder vonden we een complete paardeschedel, een schedeltje van een kat, en enkele benen schaatsen (glissen), gemaakt van middenvoetsbeenderen van een paard en een rund. Tot slot als getuigenis van het spinnen een spinsteentje. Uit diverse archiefstukken en ook uit de samenstelling van de gevonden mestlagen blijkt, dat de bevolking zich veelal bezig gehouden zal heb ben met de schapenteelt, waarvan de wol wel het voornaamste product geweest zal zijn. 15

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1975 | | pagina 17