7. Dat hij sal de borst openen ende op hetgene dat daerin besloten is geëxamineert werden. 8. Dat hij sal den buyck openen ende van hetgene dat daerin besloten is geëxamineert werden. Ende alsoo dese operatiën in de ses voorgaende articulen begrepen meest aen doode lichamen (insonderheyt iemant preuve doende) werden gepleeght dat hare Eerwaerde oversulcx gelieven te consenteren als een preuve in de chirurgia gedaen.wert ende in het gasthuys een doot men- schenlichaem sijnde, dat aen dat voorseide doot subjectum dese boven- staende operatiën sullen gedaen werden. Volcht nu de preuve ende examen van de apothekers. Het examen ende preuve sal bestaen hierinne: 1. In de kennisse van alle de simplicia (5), droogen (6) ende mineralia (7). 2. De proeve sal bestaen in het maken van dese naervolgende compositiën: 1. Confectio hamech (8) 2. Unguentum apostellorum (9). 3. Emplastrum oxicrocion (10), de ranis cum mercurio (11) ende emplastrum de muscila cum gumus (12). Versouckende sij supplianten dat haere Eerwaerde 't gunt voorseit staet gelieven te approberen ende aucthoriseren. 't Welck doende ets. ende was onderteyckent: Antoni Dignis, Cornelis Boudenwijns, Carel Tulck, Abram Ratel, Quirijn Hoochcamer, Lucas van Schaghen, Jacob Hoochcamer, A.Mispelblom, Andr. van Campen ende Pyeter Harrensen. Burgemeester ende Schepenen der stadt Goes naer voorgaende lecture hebben de bovengemelte articulen gelaudeert ende geapprobeert, gelijck sij deselffde lauderen ende approberen met desen. Actum ter vergade- ringe van de Heeren voorseit, op den 5 january 1650. Mij present, (w.g.) P.van Campen 1650. 79

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1975 | | pagina 81