10. 12. 9. Is geresolveert op den 29stendecember 1662 dat van nu voortaeniemant die zijn proeve doet (voor de moeite van de domestycquen in 't gasthuis, alsmede den gildebode) zal moeten betaelen in handen van den boekhou der de somme van vijftien guldens, te distribueeren als volgt: voor de vader en moeder 1 - 5-0 voor de dienstmeiden 0-10-0 voor den poortier 0-5-0 voor den bode van 't gilde 0-10-0 2-10-0. Ende alzoo de apothekersproeve niet en kan worden gedaen in de Gast huiskamer, dat dezelve zal worden gedaen ten huize van den outsten Deken in dienst, en betaelen in handen van den boekhouder gelijke som- me van vijftien guldens, te weten, voor den Deken daer de proeve wordt gedaen twee pont vlaems en voor den bode van 't gilde tien schellingen. 11. Ten zeiven dage is als noch geresolveert, dat die proeve zal beginnen te doen, zoowel chirurgijn als apotheker voor het extract uit het gilde- boek te lichten, waerin dat de proeve zal bestaen, zal moeten betaelen de somme van een pont vlaems en zal den suppliant werden geinjun- geert naer welke autheuren hij zich zal hebben te reguleeren. Als noch geresolveert dat van nu voortaen niemant tot de proeve zal worden toegelaten, tenzij dat hij drie achtereenvolgende jaeren bij een vrij meester heeft gestaen en daervan attestatie naer behooren aen de Heeren Dekens indertijt dienende zal hebben getoont. 13. Item is geresolveert, dat van nu voortaen de twee jongste Dekens zul len om den boek looten welker van de jongst aenkoomende boekhouder zal wezen, mits op het cavelen van den boek niet meer te verteeren als 16 schellingen en 8 denaren vlaems. 14. Als noch.dat den boekhouder zal gehouden zijn pertinente notulen te houden van alle hetgeene in zijnen tijt passeert, op de boete als op het doen van de rekeninge. 15. Is noch goetgevonden, dat zoo iemant van der gildebroeders kinderen koomt te sterven, zal moeten betaelen aen 't gilde de somme van 10 schellingen, 6 denaren vlaems, mits ieder ter begraeffenisse koome, 82

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1975 | | pagina 84