De boeren Van de bewoners der boerderijen zijn uit de beginperiode bekend: Onder het rechtsgebied van Kats: Jan Joostsz. van Egem, afkomstig uit Vlaanderen. Bastiaan Witte Groenevelt, afk. uit Charlois bij Rotterdam. Jan Leendertsz. van Goudswaard, afk. uit Holland. Balten.Thonisz. van den Broecke, afk. uit Brabant. Leendert van der Lisse, afk. uit Zierikzee (oorspr. N-bevelands geslacht) Andries van Gavere of van Haver, afkomstig uit Vlaanderen. Pieter Jansz. Weeksteen, afk. uit Belle in Frans-Vlaanderen. Pieter Jansz. van Cats, oorspronkelijk Noordbevelands geslacht. Comelis Jacobsz. Kuip, herkomst onbekend. Jan Jacobsz. Stroosnijder, herkomst onbekend. Onder het rechtsgebied van Colijnsplaat woonden: Hendrik Andriesz. Munter, uit Charlois, daar het laatst vermeld 1597 Pieter Coene van Driel, uit Holland, schoonzoon van H. A.Munter. Simon Geelhoed, vermoedelijk uit Holland. Coenraad Jorisz. van Merenburgh, geboren te Strijen. Maarten Adrsz. Cluijfhooft, vermoedelijk uit Holland. Jacob Anthonisz. Swemer, geb. te Bassevelde in Vlaanderen. Jan Jacobsz. Smack, herkomst onbekend. Pieter Ketelaar, uit Zuidbeveland. Frans voor den Dam, herkomst onbekend. Marinis Werkendet, uit Zierikzee. Cornelis Leende rtsz. Dortsman, herkomst onbekend. Tobias Michielsz. Oostdijck, uit Goes. Jacob Molenaar, herkomst onbekend. Faas Jansz. van Goudswaard, uit Holland. Andries van Nerom, uit Vlaanderen. Domus Jobsz. van den Berge, herkomst onbekend. Aart de Grein, herkomst onbekend. Foort Pietersz. Verburgh, uit Kloetinge. Witte Laus Brijman, herkomst onbekend. Tristram Leende rtsz. Both, uit Schouwen, volgt M.Werckendet op als dijkgraaf. Jacob Claasse de Regt, geb. Gouda, kwam via Oud-Beijerland naar Colijnsplaat. Aelbrecht Dircksz. herkomst onbekend. Kerkelijk onder Colijnsplaat vielen ook de boeren uit de in 1602 bedijkte polder Orizand (eiland ten Noorden van Noordbeveland, geïnundeerd en prijsgegeven 1640) groot 309 hectaren. Zij waren: Leendert Stoffelszn. herkomst onbekend, zwager van Tristram Both. Leijn Cornsz. van den Berge, vermoedelijk uit Vlaanderen, zijn 92

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1975 | | pagina 94