(17). Uit Sommelsdijk kwam nog een schipper naar Colijnsplaat: Pieter de Jonge met zijn vrouw Helena Stamperius, die vroedvrouw was. Tenslotte nog een Hollander uit een ander deel der provincie, nl. de predikant Andreas Rotarius, geb. Rijswijk 1607. Hij kwam 1632 naar Colijnsplaat en overleed daar in 1653. Omstreeks 1950 moet zijn laat ste afstammeling-naamdrager in Noordbeveland overleden zijn. De naam Rotarius was echter reeds bij de kinderen van de dominee ge- délatiniseerd tot Rademaker. Van de omringende eilanden kwamen o. a. de volgende personen: Zuidbeveland. Uit Kloetinge: Jeremias Fransz. van der Laan, Jan Cors(h)uijsse, Jan Erasmusz. Kempe, Foort Pietersz. Verburgh, Marinus Janse Moerman en zijn zuster Catelijntje. Uit Kruiningen: Marinus Manuelsz. van Stee en zijn vrouw Adriaenken Wisse, Louis Marinusz. Wisse, Jan Anthonisz. Harthoorn en zijn broer Cornelis; Marinus Leendertse (oorspr. familienaam Vlaminck) met zijn vrouw Maatje Hendriks Huyssen, doch zij was te 's Heer Arendskerke geboren. Uit Goes: Aemout van de Gucht en zijn vrouw Catharina Bondoij; Tobias Michielsz. Oostdijck. Heinkenszand: Adriaan Willemsz. Noordhoek; Marinus Cornsz. Holle- stelle. Ovezande: Marcus Adriaanse Hamelinck, wiens familienaam slechts eenmaal is genoemd nl. bij zijn huwelijksinschrijving te Kortgene. Hij is de stamvader van een taltijk nageslacht Markusse. Claas Pie tersz. (de) Priester was zelf in Vrouwenpolder geboren doch zijn voorgeslacht kwam eveneens uit Ovezande. Wemeldinge: Marinus Cornsz. Rijk; Pieter Gerardsz. de Vos (geboren op de Stelhoeve); vermoedelijk ook Dingenis Adrsz. Snodijck. Ellewoutsdijk: Marinus Pietersz. Verhulst. Oudelande: Adriaan Gillisz. Versluijs en zijn broer Pieter. Joost Plancke (Verplancke, van der Planck) kwam waarschijnlijk uit de omgeving van Baarland. Lieven Fransz. van der Maas moet omstreeks 1650 en Joost Jacobsz. van der Maas omstreeks 1685/90 ook ergens in Zuidbeveland zijn geboren, doch hun geboorteplaats(en) zijn niet gevonden. Walcheren. Middelburg: Adriaan Anthsz. Snap, brouwersknecht. Veere: Anna (Tanneke) Hendriksdr. Vernaet, vrouw van Adriaan Haeck. Gapinge: Salomon Cornsz. Wisse, landbouwer en dijkgraaf Oud-Noord- be velandpolder Arnemuiden: Cornelis Pietersz. Koeman. Vlissingen: Mr. Paulus Joostsz. de Heere, schoolmeester, overl.1629. 96

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1975 | | pagina 98