oorspronkelijke boerenwoning - bewoond door de kastelein en vanaf 1894 door het gezin van de tuinman Izak Midavaine. Van 1858 dateert ook de vorm van het gebouw zoals deze nu nog te zien is. De omgeving van de villa heette in de volksmond "de warande", wat wijst op de rijke beplanting met sierbomen. Na het overlijden van Abraham Vader te Kortgene op 21 October 1854 werd pas in 1860 de boedelverdeling tussen Mr.P.H. Saaymans Vader en de overige drie kinderen - erfgenamen tot stand gebracht. Het is duidelijk dat Abraham Vader een vermogend man was; aan onroerende goederen - hoofdzakelijk boerderijen en landerijen in Nrd. en Zd.Be veland -bedroeg de getaxeerde waarde 446. 841, 20; voor die tijd een kapitale som Mr. P.H. Saaymans Vader werd door deze boedelscheiding officiéél eigenaar van de goederen in Eversdijk. Tot 31 augustus 1868 bleef hij ingeschreven staan in het bevolkingsregister van Goes; op die datum werd hij met zijn in 1850 geboren jongste dochter Gabriëlle Henriette en de Duitse gouvernante Alwine Mollmann in Kapelle, tot welke ge meente Eversdijk behoorde, ingeschreven. Het is wel aannemelijk dat hij zich ook na 1868 in het winterhalfjaar voornamelijk in Goes ophield, de woning aan de Grote Kade hield hij tot 1880 in bezit. Daarna verbleef hij permanent in Eversdijk. Hij overleed er 18 maart 1891, bijna 92 jaar oud en werd er op het kleine kerkhof begraven. Pompe van Meerdervoort Catharina Margaretha Saaymans Vader, de oudste dochter van Mr. P.H. Saaymans Vader en diens eerste echtgenote, Jkvr. Maria Elisabeth Pompe van Meerdervoort, trad op 5 maart 1864 te Goes in het huwelijk met haar neef, Jhr.Mr. Jozef Jan Pompe van Meerdervoort, die in deze tijd in Sluis kantonrech ter was; daarna vervulde hij functies bij de rechterlijke macht te Tholen, Goes en Middelburg. Sinds 1871 was hij voor het district Goes lid van de Provinciale Staten, van 1881 tot 1886 voor dit district lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. In 1901 werd hij voor het district Zierikzee als lid van de Tweede Kamer her kozen. De naam Pompe van Meerdervoort is voortgekomen uit het oude adel- Jhr. Mr. J. J. Pompe van Meerdervoort en zijn echtgenote C. M. Saaymans Vader. 10

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1976 | | pagina 12