lijke geslacht Pompe, dat afkomstig is uit Duitsland en waarschijnlijk uit Oostenrijk, waar Johan Michael Pompe in de veertiende eeuw als krijgsoverste roem verwierf. Jan Pompe, geboren in het jaar 1500, kwam met Keizer Karei V uit Duitsland naar de Nederlanden en woonde op zijn goederen bij Mechelen. De officiële stamreeks vangt aan met Pieter Pompe, die in 1570 te Antwerpen en vervolgens te Goch woonde. Zijn zoon Michiel, in 1578 te Goch geboren, was de eerste die zich in de Noordelijke Nederlanden nederzette. Hij werd door de Staten van Holland genaturaliseerd, zag zich tot raad en schepen van Dordrecht verkozen en werd door aankoop Heer van de ambachtsheerlijkheid Meer de rvoort bij Dordrecht. Diens zoon Michiel Pompe van Meerde rvoort, geboren 22 januari 1613, werd bij diploma van Koning Karei I van En geland de dato 15 juli 1637 in de adelstand verheven; bij diploma van 10 december 1644 werd de adeldom door de Duitse Keizer bevestigd. Bij Kon. Besluit d.d.21 juli 1818 no. 6 werd o.a. Johan Petrus Pompe van Meerdervoort, de grootvader van Mr. Jozef Jan. verheven in de Neder landse adel. In de Ned. Leeuw van 1916 lezen we: "Wel zeer terecht is het geslacht Pompe van Meerdervoort, als voornaam Hollandsch regeeringsgeslacht, in den Nederlandschen adelstand verheven". De buitenplaats, toen nog verscholen tussen het groen, gefotografeerd tegen het eind van de negentiende eeuw. Vlak aan de weg staat de bakkeet van de voormalige boerderij. 11

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1976 | | pagina 13