De enige bekende afbeelding waarop achter de buitenplaats de landbouwschuur te zien is, in dit aquarel van G. H. G. von Brucken Fock, vervaardigd in de periode 1885-1890. delscheiding van 11 augustus 1892 de buitenplaats en de gronden in Eversdijk toegescheiden aan de met Mr. J. J.Pompe van Meerdervoort gehuwde dochter Catharina Margaretha. Aangezien de financiële positie van de familie gedurende de laatste periode van het leven van Mr.P.H. Saaymans Vader door verschillende oorzaken evenwel sterk achteruit was gegaan, werd spoedig besloten tot beëindiging van het landbouwbe drijf en liquidatie van de bezittingen over te gaan. Op 30 maart 1894 vond de openbare verkoping plaats, waarbij de landerijen in 31verschil- lende percelen in diverse handen overgingen. Het perceel ter grootte van 2.03.20 hectare, waarop de buitenplaats en de hofstede zelf gelegen waren, werd gekocht door Henri Tak te Middel burg als gemachtigde van G.H.G. von Brucken Fock, op dat tijdstip "kapitein bij het Heilsleger, wonende te Parijs". De buitenplaats bleef dus nog in de familie en bleef dan ook bewoond door het gezin Pompe van Meerdervoort. De openbare verkoping van de boereninspan vond plaats op 26 april 1894. De grote landbouwschuur, die toen zeker in een slechte toestand ver keerd zal hebben, werd in 1896 geheel afgebroken. De villa en bijgebouwen kregen in de zomer van 1894 in opdracht van von Brucken Fock een grondige opknapbeurt, waarschijnlijk was er nog al wat achterstallig onderhoud. In het werkboek van de timmerman D. van Maris te Kapelle vinden we een hele waslijst van de herstellingen 13

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1976 | | pagina 15