en veranderingen op de buitenplaats, tot een bedrag van 412, 33. In de tijd dat voor de timmermansbaas 1, 60 en voor een knecht 1, 20 per dag in rekening werd gebracht, kon er voor een dergelijk bedrag nogal wat gerepareerd worden De periode dat de buitenplaats eigendom was van von Brucken Fock heeft maar 8 jaar geduurd. Op vrijdag 26 september 1902 werd totver koop overgegaan; de statige bomen op het ruim twee hectare grote per ceel, bestaande uit 176 olmen, 6 eiken, 4 platanen, 2 bruine beuken, 9 populieren, een den, een es, een wilg, een treureik en een kastanje werden apart verkocht aan Cornelis Kosten te 's-Gravenpolder en spoe dig daarna gerooid. Het perceel met de villa zelf kwam in handen van Hendrik Slabbekoorn Wzn. te Biezelinge, die er zijn fruitteeltbedrijf ging uitoefenen. Het gezin Pompe van Meerdervoort vertrok in november 1902 naar Voor schoten. Foto van ,,de villa", anno 1975. Hendrik Slabbekoorn heeft gedurende zijn leven geleidelijk aan een groot deel van de percelen grond in de naaste omgeving van de villa, die oor spronkelijk bij de boerderij hadden behoord, in eigendom weten te ver krijgen. Hij overleed op de villa in 1959, 95 jaar oud. Daarna bleef het pand met directe omgeving nog tot februari 1966 in handen van zijn oudste zoon, Willem Slabbekoorn, die toen het geheel verkocht aan de (70-jarige) Haagse arts M.Nederlof. Deze had ambiti euze plannen; Huize Eversdijk zou verbouwd worden tot kliniek voor 15

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1976 | | pagina 17