BIJLAGE Project waarop tot Colijnsplaet sal werden gebouwt een nieuw heeren- of regthuys, 'twelk teffens zal dienen voor een 's landshuys ter verga dering van Ingelanden envoor de collegiën van Dijkgraaf en Gezwoorens. 1. Het voorz.huys sal op authorisatie van sijne Hoogheyd als heer van Colijnsplaet werden gebouwt en geplaest aan het noordeynde der Voor- straet op den dijk aan de haven ende zulkx ter plaetse daar de jegens- woordige redoute is staande. 2. Welke redoute op authorisatie van hooggemelde sijne Hoogheid zal werden afgebrooken, de daaraan bequaam zijnde materialen tot den nieuwen bouw werden geëmployeert en de rest in faveur van voors. nieuwen bouw werden gebeneficeert. 3. Dezen bouw voltooyt en geheel volgens bestecq en teikening gemaakt zijnde, zal het voors. huys blijven in eygendom aan den heer van Co lijnsplaet, die het selve ofte wel den dorpe Colijnsplaet, in een altoos duerent onderhout van reparatie zal houden, even gelijk het jegens- woordig heeren- of regthuys altoos is en nog onderhouden werd. 4. Des sal de directie over den gemelde nieuwen bouw altoos zijn en blij ven aan Schout en Schepenen van Colijnsplaet. 5. In dit huys zal volgens bestecq en teykening werden gemaakt en geap- propriëert, beneden een vertrek voor een vierschaarwaarin Schout en Scheepenen van Colijnsplaet hunne vergaderingen sullen houden tot het verrigten van alle saaken hun regeering en administratie betref fende; gelijk ook de gelandens der onderscheyde polders die gewoon zijn hunne vergaderingen en opneming hunner polderrekeningen op den jegenswoordigen heerenhuyse te houden ende te doen, ook vrijheid zul len hebben om sulkx in deze nieuwe vierschaar te blijven verrigten. 6. Verder sal beneden een vertrek werden geappropriëert voor een kook- keuken en nog een vertrek of kamerje tot wooning van een vrouw die op sekere te maken conditiën het geheel huys, alsmede de meubilen sal moeten schoonhouden, en des nodig zijnde ook moeten kooken, en al hetgeen tot een maaltijd door de collegiën zal werden geordonneert moeten gereedmaken. 80

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1976 | | pagina 82