binnenmuren aan het wegbreken was. Hij verbood dadelijk het verder wegbreken en gaf opdracht een afgebroken muur weer opnieuw op te metselen. De Gerefor meerde Gemeente onder het Kruis verenigde zich in 1869 met de Christelijk Af gescheidenen tot de Christelijke Gereformeerde Kerk. Postkantoor Het pand werd in 1870 verkocht aan de timmerman Willem Jan van de Weert. Hij verbouwde het pand ingrijpend, het werd van een nieuwe voor- en zijgevel voor zien om het als postkantoor te kunnen verhuren. Het pand ging tevens dienstdoen als woning van de postdirekteur. De voorkant van het postkantoor (Gemeentearchief Goes, Archief Gemeente Goes, Correspondentie, 1870) Bernard Meylink werd de eerste bewoner. Hij was in 1866 in Goes als postdirek teur benoemd en werd er lid van de Gemeenteraad. In 1873 werd hij als direk- teur opgevolgd door D.D. van der Voort Maarschalk. Hij vertrok nog in hetzelfde jaar naar Nijmegen. Zijn opvolger werd jhr. L.C. van der Feltz (1833-1920), ge huwd met S.T. barones Sloet van Tweenijenhuizen. Hij werd in 1877 tot raadslid gekozen.Verder was hij onder meer voorzitter van het Gasthuisbestuur. In 1879 vertrok hij met zijn gezin naar Arnhem. In 1882 werd hij met zijn broers ingelijfd in de Nederlandse adel met de titel van baron. Hij eindigde zijn loopbaan als inspecteur van de Posterijen. De nieuwe postdirekteur werd H.M. Wierts van Coehoorn, die in 1889 benoemd werd tot direkteur van het postkantoor te 's-Hertogenbosch. Zijn zoon, E.C. Wierts van Coehoorn, zou later Commissaris van politie in Goes worden. 102

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1978 | | pagina 104