De volgende postdirekteur werd H.F.L. Klippink. Hij bleef het pand slechts korte tijd bewonen. In 1891 werd het postkantoor aan de Grote Markt in gebruik ge nomen, dat ook thans nog als zodanig in gebruik is. Aannemer W.J. van der Weert verkocht het pand aan F.Q.C. den Hollander, manufacturier te Goes. De Magdalenaslraat, circa 1910 (Gemeentearchief Goes, Topografisch-Historische Atlas Kledingzaak F.Q.C. den Hollander liet het pand door aannemer Van de Weert tot winkel ver bouwen. Een geheel nieuwe onderpui werd aangebracht. In 1896 kreeg de gevel door doortrekking van de onderpui naar links zijn huidige aanzicht. F.Q.C. den Hollander gaf zijn nieuwe zaak de naam: het Centraal Kleeding Magazijn. Op 22 augustus 1891 werd de kledingzaak geopend. De Goesche Courant meldde zijn lezers: "De groote en ruime winkel ziet er zeer netjes uit, terwijl ter zijde van en achter den winkel flinke localiteiten zijn voor paskamer en mantelmagazijn. Wij wensen aan dit en de andere door onze ingezetenen geëxploiteerde magazijnen een druk bezoek toe. Waar de ingezetenen zoo toonen met den tijd te willen medegaan daar hopen wij, dat het koopen in den vreemde al meer en meer tot de uitzondering zal behooren". Al spoedig wist Den Hollander zijn zaak grote bekendheid te geven. Uit zijn huwelijk met C.J. Sandijck werd op 31 mei 1893 in dit pand geboren: dr.ir. F.Q. den Hollander, de latere president van de Neder landse Spoorwegen, die in 1957 tot ereburger van Goes werd benoemd. In 1909 werd de Naamloze Vennootschap "Centraal Kleedingmagazijn voorheen F.Q.C. den Hollander te Goes" opgericht met f 100.000,— als kapitaal. Direk- teur werd F.Q.C. den Hollander en onder-direkteuren H. Hollestelle en C. A. van Opdorp. In 1910 werd zo wel de beneden- als bovenverdieping ingrijpend ver- 103

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1978 | | pagina 105