Tot Middelburch ten huyse van Monsieur Schuijlenburch, berusten om te vercoopen dese volgende stucken van schilderijen Andries Bodt, Bisschop met drye arme mannen no. 61, geëstimeert op Maria met engelen van Rottenhamer no. 62, op Het drinckende vrouken van Poulenburch no. 63, op Volgen de porceleynen berustende boven op't handt- kamercke in een vuyrenhoute casse, te weten: serviesgoed Op't achterkamerken berust het naervolgende, eerst: een ledecant met een groen behanghsel een uyttreckende tafel, met een groot trijppe cleedt vijff Spaensche stoelen vijff geste ken kussens de conterfeytsels van d'heer rekenmeester Pieter Willemssen Oosdijck, d'heer Raetsheer Matthijs van der Straten, d'heer Burgemeester Hieronimus van der Straten ende yders huysvrouwen Op een ander cleen achterkamerken 't naervolgende: Een ledecant met groen behanghsel, met een bedde daerop liggende vyer Spaensche stoelen, met twee groote kussens ende twee cleene een schrijnwercke casse een kinderwiege een houten voet om een lampet op te setten een cleen swart cofferken op de boven zijtkamer berust: een ledecant met een sotrocks behanghsel, daerop liggende een bedde, twee dekens, met twee oorkussens een tafel met een blauw ende geel cleedt ses Spaensche stoelen, met vijff kussens van diversche coleur een casken van schrijnwerckenhoudt een swart kisken de kinders cabinet een spiegel boven op 't licht camerken een ledecant met een geel gedruckt behanghsel daerop liggende een bedde met twee dekens, een beddecleedt, met twee oorkussens een tafel met een cleedt daerop ende een schourabbadt 300 gulden 300 gulden 200 gulden 114

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1978 | | pagina 116