16 iemand die Schipperken heette, verder Lampoot, Leepooge, Monnick, Puyt, Swartken, tGuijt van Aken en nog drie niet bij name genoemde vrouwen. Alleen al uit de namen kunnen we opmaken dat het een bijzonder fraai gezelschap moet zijn geweest. Een tweede overval mislukte door een gebrekkige samenwerking binnen de groep. Het plan was een knevelarij te plegen in hetzelfde Hulsterambacht. Hiertoe waren negen personen samengekomen die in twee groepen op weg gingen. Daar echter een van de groepen in het duister verdwaalde en niet op de afgesproken tijd en plaats verscheen werd de onderneming afgelast. Een andere zaak ging echter wel door. Doelwit was het zogenaamde Rode kloos ter bij Brugge. Dit klooster werd bevolkt door zusters van de Annonciadenorde - een kleine kloosterorde, gesticht door Johanna van Valois - die dit klooster in 1518 overnamen van de Minderbroeders. Het klooster van de Roode zuster te Brugge naar een detail van de vogelvlucht plattegrond van Marcus Gerards uit 1562 (Stads-archief te Brugge) De bende die op weg ging was samengesteld uit Dierick Adriaen, Hans van Bergen, Pieter Cappaert, Swartken, Monnick, Puijt, Lampoot, tGuyt van Aken en Brou wer. Ze hadden zich in drie groepjes van elk drie man verdeeld, die elk op eigen gelegenheid zich naar het bewuste klooster begaven. Nadat ze zich bij de kloos terkerk verzameld hadden, forceerde Swartken de deur en ging als eerste naar binnen. Vijf anderen volgden hem op de voet, terwijl Hans van Bergen, Brouwer en tGuyt van Aken buiten op de uitkijk bleven staan.

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1978 | | pagina 18