en het zoogenaamde Meelhuisje met 241 Roeden grondt bestaande en gelegen onder dezelfde Gemeente, benevens een boomgaard met woon huis op dezelve groot 2 Gemeten 25 Roeden in het Noord Ambagt van Cloetinge, in Oostervaarthoek en 5 gemeten 69 roeden zaaijlant aldaar. Koper werd op 4 maart 1816 Pieter Franse, voor de som van drieduizend vijfhon derd en vijftig guldens en twee stuivers (11). Het uitvoerig contract omschrijft nog eens nauwkeurig de ligging van de eigendommen die bij de koop worden overge dragen: "De eerstgemelden comparants (d.i. Pieter Weststraate's) woonhuis en erve bekend onder num- mero honderd en vier staande en gelegen bin nen den ring van het dorp van Kloetinge voor noemd, deze gemerken, oost den strate, west den agterweg, noord de Heer Alexander Walker en zuid het Regthuis. Als mede een Boekweid- of Grutter molen met des- selfs gebouw en daaraan leggende erve, bekend onder nummero hon derd en zes, staande ins- gelijk in de Gemeente van Kloetinge binnen den ring van het dorp, belendende oost de stra te, west den agterweg, zuid Gerard Breker en (Overgenomen met speciale toestemming van de auteur noord het Regthuis van L Pe Vliegher het Provinciaal Gouvernement van West- Vlaanderen en het tijdschrift Biekorf BruggeBelgie) Kloetinge, en eindelijk in den zelve Gemeente van Kloetinge in het Middelambagt, tussen de Heeren Nis- seweg en Paapsland, een huisje zijnde het zoogenaamde Meelhuisje bekend onder de nummers honderd en twee met tweehonderd en veertig roeden lands, belen dende oost en noord Cornells Karstanje, west de strate, zuid de Heer Jacob Kakebeeke." Behalve het "gaande moolwerk" blijken tot de losse inventaris van de molen te behoren: drie grote en twee kleine kuipen, twee "zeeften" en het moolharnas. Aanvang 1839 verkoopt Pieter Franse, die dan particulier genoemd wordt, "een woonhuis, schuur en erve, bevorens (12) een boekweit- of grutmolen, staande en gelegen op den dorpe van Kloetinge, gemerkt letter E, nummero 106, belendende oost de straat, noord het parochiehuis van Kloetinge, zuid Frangois Buijle, west den agterweg op de perceelsgewijze kadastrale legger bekend in sectie A nummero 441 ter grootte van vier roeden en veertig ellen" aan Adriaan Beenhakker, brood bakker, wonende te Baarsdorp, gemeente 's Heer Abtskerke voor de som van tweeduizend tweehonderd gulden (met een in Rentmeestersambacht gelegen tuin, Rosmolen, koningspil en kroonuiiel 31

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1978 | | pagina 33