8) Acte gepasseerd voor notaris Cornelis Dijkwel Mzn. te Goes op 29 december 1790. Gemeentearchief Goes, Notariële archieven Goes, Inventaris Lasonder nr. 2280, aktenr.235. 9) Gemeentearchief Goes, Archief Gemeente Kloetinge, Inventarisnr.8, folio 137. 10) Gemeentearchief Goes, Archief Gemeente Kloetinge, Inventarisnr.8, afschrift van een brief aan de Kwartierdrost te Middelburg, 12 september 1808, folio 143v. en 144r. 11) Gemeentearchief Goes, Notariële archieven Goes, Inventaris Felix, nr.1396. 12) Bevorens, d.w.z.: voordien, vroeger. 13) Gemeentearchief Goes, Notariële archieven Goes, Inventaris Felix, nr. 1503 (Notaris Andries Smallegange, 15 januari 1839). 14)Goessche courant, 1831-1839. BIJLAGE I Gemeentearchief Goes, Archief Gemeente Kloetinge, Inventarisnr. 1 (Resolutie-boek, 1640-1704) Aen de Edele Heeren Rentmeester, Schoult ende Schepenen der Parochie ende Heerlijckheydt van Cloetinge. Geeft met behoirlicke eerbiedigheydt te kennen, Jan Claesse, hovenier, hoe dat hij te rade geworden is te bouwen een molen omme met denselven te malen bouc- weytmeel ende gort, heeft derhalven goetgevonden ondersouck te doen van een welgelegen bouwplaetse, d' welcke hij suppliant bekomen heeft binnen de heer- lickheydt van Cloetinge. Soo is 't dat hij suppliant sigh bij desen vervought aen de Edele heeren voornoemt, ende gedienstelick versouct teneynde hij suppliant magh werden geadmitteert, ende toegelaten tot den meergemelde bouw ofte tim- meragie van mole binnen de voorseide heerlickheydt met getrouwe belofte van jaarlijcx zoo lang de mole sal malen te zullen geven aen den grootten armen van Cloetinge, een sack fijn bouckweytmeel, alsmede jaerlijcx tot profijte van de pa rochie van Cloetinge een pondt Vlaams ende wyders sigh onderwerpende sooda- nigen hondersten penninghen als hare Edele sullen in billickheydt stellen op de voorseide boucweytmolen. 't welck doende etc. In de marge van de bladzijde staat: De suppliant werd toegestaen, 't stellen van een bouckweytmolen binnen de heer- lickheyt van Cloetingen op de presentatie in dese gementioneert sonder hem te vervoorderen eenige andere graen te breken, dan in dese werd versocht tot nadeel van zijne Excellentie van Brederode's mole op pene van de gestelde boucweyt- mole dadelijck sonder jegenseggen te sullen weren. Actum Cloetinge XII may 1645 door last van Rentmeester, Schoult ende Sche penen van Cloetinge onderteekent als secretaris: Fred, van de Velde. 34

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1978 | | pagina 36