Het plantsoen op de hoek Wulfaertstraat/L.P. van de Spiegelstraat anno 1978- De Vereeniging tot bevordering van Vreemdelingen Verkeer op Noord- en Zuid- 'eveland betaalde de vier banken in het nieuwe plantsoen, waarmee werd voldaan in het verzoek van de vereniging om een jaarlijkse subsidie "op grond waarvan de gemeente een verzoek tot verbetering of verfraaiing mag doen waarvan de ver wezenlijking op weg van de Vereeniging ligt". Een verzoek vanuit de burgerij om meer banken werd vanwege de baldadigheid van de jeugd afgewezen. Een andere inbreng kwam van de Goesche Vereeniging voor Kanarieteelt en Vogelbescher ming "Onze Gevleugelde Zangers", die op aanwijzing van Rothuizen een aantal voederhuisjes en nestkastjes" plaatste "ter uitbreiding en instandhouding onzer schoone natuurzangers in onze omgeving bevorderen". De verfraaiing aan de Oostzijde van de stad werd nog uitgebreid met een drie-tal plantsoenen in Bouwplan I. Al in 1918 werd begonnen met de bouw van de hui zen ontworpen door Ph.J. Hamers uit Bussum en de heer Rothuizen; de plant soenen op het Rimmelandplein, op de hoek L.P. van de Spiegelstraat/Wulfaert- straat (voorheen resp. Wilhelminastraat en Terwelstraat) en op de hoek Wulfaert- straat/D.D. van den Boutstraat (voorheen Rimmelandstraat) werden twee jaar later aangelegd naar een ontwerp van Springer. Van de oorsponkelijke beplanting op het Rimmelandplein is niets meer over omdat het plantsoen al in 1924 totaal overhoop moest worden gehaald voor de fundering van een ijzeren telefoonpaal, die echter in de loop der jaren ook weer is verdwenen. 63

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1978 | | pagina 65