Samen met Rothuizen maakte Springer een bestellijst op waarop f 1.604,—voor nieuwe bomen was uitgetrokken. Voor de Zaagmolenstraat werd ook nog f 236, gereserveerd voor de aanleg van een nieuw plantsoen (het moest helaas verdwij nen door de aanleg van de ringweg enkele jaren geleden). Voor de nabestelling van niet levensvatbare planten en bomen rekende men 10 X, voor de grondwerken f 1.000,— en het honorarium van Springer f 400,- Het totale bedrag bedroeg f 3.160,—. Dit kon ruimschoots gefinancierd worden omdat de uiteindelijke opbrengst van de gerooide bomen na aftrek van de onkos ten nog f 8.000,— bedroeg. De bestellingen werden weer bij Firma de Jongh ge daan die op haar beurt een deel van het materiaal betrok bij Firma van der Have in Kapelle. In het voorjaar van 1928 begon men met de nieuwe aanplant die behalve door de vaste krachten en de werklozen voor een deel werd verzorgd door de jeugd die nieuwe boompjes aan de Oostsingel en in de Voorstad plantte. Dit gebeurde namelijk op de Boomplantdag van 28 maart. Al in september 1927 was er van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Landbouw een schrijven uitgegaan naar alle gemeentebesturen, waarin men geattendeerd werd op het belang van de boomplantdagen; deze gebeurtenis had immers een opvoedkundige betekenis en zou de baldadigheid van de jeugd tegengaan. De schoolhoofden en het gemeente bestuur van Goes besloten aan de aktie mee te doen en behalve het planten van een groot aantal boompjes door in totaal 273 leerlingen werden er op die dag twee films vertoond en "was het voor de jeugd een interessante en leerzame dag" aldus de Goesche Courant. Bij deze nieuwe aanplantingen maakte men van de gelegenheid gebruik om de straten aan de nieuwe verkeerseisen aan te passen. Aan de Oostsingel tussen de Oude Singel en de Heernisseweg werd een aantal bo men gerooid in verband met de verbreding van een fietspad; het oude voetpad langs de Oostvest werd verhoogd zodat de nieuwe bomen dichter langs het water De Zaagmolenstraat anno 1978, links ligt de ringweg. 68

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1978 | | pagina 70