archivalia zouden dan naar het rijksarchief in Middelburg terug moeten 'Een dergelijke toe stand zou naar onze overtuiging een gemeente als Goes, oudtijds een der vijf stemmende steden in de Staten van Zeeland, draagster van oude tradities en in het bezit van een belang rijke, tot in zeer oude tijden teruggaande geschiedenis, onwaardig zijn'. De rijksarchivaris, mr. A. Meerkamp van Embden, belast met de provinciale archiefinspectie, vroeg zich af of wellicht de gemeenten Goes en Hulst niet samen één archivaris konden aan stellen, die mogelijk ook het archief van het waterschap De Breede Watering bewesten Yer- seke in Goes kon beheren. Burgemeester en wethouders van Goes voelden wel voor dit idee en ook Hulst stond niet afwijzend tegenover een kombinatie. Burgemeester Truffino van Hulst deed in december 1935 een voorstel aan zijn collega van .Goes, mr. R.M. van Dusseldorp, Hulst zou f. 350,(f. 150,salaris en f. 200,reis- en verblijfkosten) betalen, genoeg voor één dag. Goes zou f. 450,(f. 250,salaris en f. 200,reis- en verblijfkosten) moeten gaan betalen voor twee dagen. Goes ging met dat voorstel accoord en beiden besloten hun raden voor te stellen dezelfde persoon tot archivaris aan te stellen. Nadat de gemeenteraden de voorstellen hadden aangenomen werd een advertentie geplaatst. Zoals te voorzien was waren er weinig sollicitanten. Het salaris van f. 800,per jaar lokte niet erg aan. De termijn voor het inzenden van sollicitaties moest verzet worden. Tot slot meldde zich één kandidaat: mej. dr. S.M. van Zanten Jut, volontaire bij het Algemeen Rijksar chief in Den Haag, die in het bezit was van het diploma van wetenschappelijk archief ambte naar der eerste klasse. Ook meldde zich later nog een andere d h. stadhuis op de eerste verdieping, wat voor een vlotte werkwijze niet bevor derlijk was. De vroegere archiefbewaarplaats in de voor malige vleeshal onder het stadhuis is thans lucnhcafé, (Foto, J. Bitter). 112

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1980 | | pagina 112