De studiezaal van het gemeentearchief. werd aangesteld als conservator van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. Wegens de restauratie van het stadhuis moesten de archieven in 1969 het stadhuis verlaten zonder dat een pasklare oplossing aanwezig was. Het belangrijkste deel, voornamelijk het archief van de stad Goes, werd overgebracht naar de kelder in het pand Wijngaardstraat 3a, waar tevoren de afdeling Bevolking was gehuisvest. Inmiddels vond per 31 december 1969 ook een gemeentelijke herindeling plaats waardoor de gemeenten Goes, 's-Heer Arendskerke, Kattendijke, Kloetinge en Wolphaartsdijk werden samengevoegd tot de nieuwe gemeente Goes. Dit betekende een toevloed van andere archie ven. Deze werden met de overige archieven van Goes geborgen in de archiefbewaarplaats en kelders van het voormalige gemeentehuis te 's-Heer Arendskerke. De oude archiefkluis in het stadhuis, werd na restauratie lunchcafé Inmiddels werd verder gewerkt aan plannen voor een definitieve huisvesting van de archieven. De noodoplossing moest zo snel mogelijk worden omgezet in een definitieve. Het gebouw van de voormalige Kohnstammschool werd toegewezen voor uitbreiding van de Openbare biblio theek. Om die reden werd besloten achter het pand Wijngaarstraat 3a een grote nieuwe archiefbewaarplaats te bouwen. In 1972 werd begonnen met de bouw die nog datzelfde jaar gereed kwam. In deze nieuwe bewaarplaats kan 1000 strekkende meter archief worden gebor gen. Door het aantrekken van nieuw personeel kon een begin worden gemaakt met het inlopen van de achterstand in inventarisatie. In 1972 keerden de doop-, trouw- en begraafboekenen de rechterlijke en notariële archieven terug in Goes. Archivaris Abelmann pleitte met succes bij 115

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1980 | | pagina 115