Cappelle, tenden de Weststraate',waarbij als één van de belendingen van het over te dra gen perceel zijn eigen perceel werd genoemd. Deze overdracht aan de Diaconie Armen vond plaats: 'ter belooning voorliet gecontribueer de onderhoud en alimentatie van hun moeder Judith Lamper, weduwe van Wilm Bijlo d'oude, hunne geweesen vader. (8). Teekenburg Dat Joost Bijlo later in de op geruime afstand van de bebouwde kom van het dorp liggende buurtschap Teekenburg woonde, zoals de legende suggereert, is zeker mogelijk. Toch achten wij dit niet erg aannemelijk, omdat hiervoor tot nu toe geen aanwijzingen zijn. Integendeel, het ligt meer voor de hand dat hij in de Weststraat, in ieder geval in de bebouwde kom van het dorp is blijven wonen. We maken dit op uit het op 12 september 1791 ten overstaan van de secretaris en twee schepenen opgemaakte testament, 'gedaan en gepasseerd te Cappelle voor noemd ten huise van de testateuren', waarin hij en zijn vrouw worden vermeld als 'Joost Bijlo bouwman en Elijsabeth de Vlieger, echtelieden wonende te Cappelle.' (9). Zouden ze in het geheel apart liggende Teekenburg gewoond hebben, dan zou dit waarschijn lijk wel vermeld zijn. Het zal eerder zo zijn dat 'Teekenburg' in de loop van de tijd in het ver haal gekomen is, omdat rond deze buurtschap sedert aloude tijden een waas van geheimzinnig heid heeft gehangen, getuige ook andere verhalen die hier spelen. T' BGX3P KAI'ELÖt T' ZKXTX AÏTOKSLK - 4. Gravure van het dorp Kapelle met links op de voorgrond de herberg "de Swanedie gedurende eeuwen als parochiehuis dienst deed. Dit is zonder enige twijfel de plaats waar op 1 October 1794 de verkoop van de gebarsten klok plaats vond. (gravure eind 18e eeuw 67

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1980 | | pagina 67