TEN GELEIDE Onder de verschillende activiteiten die de Heemkundige Kring in de loop van een jaar onder neemt, is het doen verschijnen van een Jaarboek zeker de meest opvallende. Periodiek wordt de lezer uitgenodigd tot het doen van kleine ontdekkingstochten in de geschiedenis van de Bevelanden, - verkenningen, die soms ook herkenningen zullen zijn. Dit laatste met name waar het een nabij verleden betreft: de vorige eeuw, of de eerste helft van de twintigste. Het Jaarboek dat voor U ligt bevat twee artikelen van wat uitzonderlijke lengte. Het ene houdt zich bezig met de sociale geschiedenis van een Zuidbevelands dorp in het begin van de eeuw en verdient zeker de belangstelling die het vraagt: de schrijvers ervan verrichtten pionierswerk voor deze contreien; wij hopen anderen het gewezen spoor te zien volgen. Wat het stuk over het beleg van Goes betreft - de betrekkelijk grote omvang is wellicht verantwoord te achten als men weet dat voor de tot nu toe laatste beschrijving van deze memorabele gebeurtenis Piccardt boek uit 1865 moet worden opgeslagen: sindsdien zijn gegevens voor U ook gekomen die een nauwkeuriger en vollediger beeld veroorloven. De lezer zal overigens bemerken dat ook in dit Jaarboek de verscheidenheid niet in het ge drang is gekomen. We besluiten met een woord van dank en het uitspreken van twee wensen. Het eerste betreft de inzenders van de gewaardeerde artikelen, een wens sluit daarop als vanzelfsprekend aan: wij hopen ook in de toekomst op veler medewerking. En tenslotte: moge ook ditmaal de lezer plezier vinden in wat wij hem konden aanbieden. Het bestuur van de Heemkundige Kring de Bevelanden: ir. H.B. Goettsch, voorzitter L.J. Abelmann, vice-voorzitter A.J. Barth, secretaris G.J. Lepoeter, penningmeester M.A.B. Klop B. Oele I. Ovaa P.S.G. Raas J. van der Woude 3

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1981 | | pagina 5