LT. CHARLES FORBES RMWO, VERTAALD DOOR B.P. BURKUNK BL. Bijlage Samenhang der geallieerde militaire onderdelen: Een compagnie bestond uit drie tot vier pelotons. Vier compagnieën vormden een bataljon. Drie bataljons een regiment (in vredestijd) en in oorlogstijd een brigade. Drie brigades vormden een divi sie en enige divisies een legerkorps. Twee of meer legerkorpsen vormden een leger, twee of meer legers tenslotte vormden een legergroep. De Brigadegeneraal of Brigadier stond aan het hoofd van een Brigade. Hij vormde eigenlijk een overgang van de Hoofdofficieren (majoor tot en met Kolonel) naar de Opperofficieren (Generaal- Majoor, Luitenant-Generaal, Generaal en Maarschalk) Meestal was het een typische vechtgeneraal, die vaak in de voorste linies bij zijn troepen te vinden was. Geallieerde en Duitse troepen die deelnamen aan de strijd om de Sloedam in november 1944: Geallieerden: 5e Canadese Infanterie Brigade onder commando van Brigade Generaal W. J. Megill, onderdeel van de 2e Canadese Infanteriedivisie, bestaande uit a. The Black Watch of Canada (Royal Highland Regiment) onder commando van Luitenant-kolonel B. R. Ritchie; b. The Calgary Highlanders, onder commando van Luitenant-kolonel R. L. Ellis; c. Le Régiment de Maisonneuve, onder commando van Luitenant-kolonel J. Bibeau. 157e Britse Infanterie Brigade onder commando van Brigadegeneraal J. D. Russell, onderdeel van de 52e Lowland Bergdivisie. Hiervan het 1ste Bataljon Glasgow Highlanders (The Highland Light Infantry) 156e Britse Infanterie Brigade onder commando van Brigadegeneraal C. N. Barclay, eveneens onderdeel van de 52e Lowland Bergdivisie. Deze Brigade voerde de alternatieve operaties via Nieuwdorp uit. Hiervan: a. 4th/5th Battalion Royal Scots Fusiliers; b. 6th Battalion Scottish Rifles (The Cameronians). Ondersteuning, voornamelijk bij Nieuwdorp: 202nd Field Company Royal Engineers, eveneens ingedeeld bij de 52e Lowland Bergdivisie Verschillende Regimenten van de Canadese Middelzware en Zware Artillerie. Duitsers: Elementen van de Gevechtsgroep Freiherr Von der Heydte alsmede van de Hermann Goering Divi sie; 18

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1986 | | pagina 20