paasdag, eerste pinksterdag en bid- en dankdag. (11) Ondanks fel verzet van de 's-Heerenhoekse gemeenteleden, onder andere via ingezonden stukken in de krant, (12) en een bemiddelingspoging van de classis, werd het genomen besluit niet veranderd. (13) De verdeling van de preekbeurten over beide dorpen bleef de gemoederen nog vele jaren beroeren. In 1955 werd het plan opgevat de godsdienstoefeningen in 's-Heerenhoek helemaal te staken. Volgens een daartegen ingebracht bezwaarschrift werd toen, omdat ook mensen uit Borssele, Ovezande en Nieuwdorp soms in 's-Heerenhoek ter kerke gingen, nog .steeds kerk gehouden voor tusschen de dertig en veertig menschen." (14) Waarschijnlijk is dat aantal wel te hoog. Immers, in 1934 was al sprake van een aantal van slechts 20 dat de diensten in 's-Heerenhoek bezocht. (15) Ondanks de bezwaren nam de kerkeraad het besluit de gewone zondagsdiensten, die nog steeds één keer per maand werden gehouden, met ingang van 1 januari 1956 geheel te staken. (16) In de jaren die volgden werden zo nu en dan nog speciale streekjeugddiensten gehouden en enkele keren een huwelijk ingezegend. In 1970 maakte de Rooms-Katholieke parochie een tijdje gebruik van de kerk. In verband met de restauratie van de katholieke kerk in het dorp werden enkele maanden lang de door-de-weekse Heilige missen in de hervormde kerk opgedragen. De allerlaatste kerkdienst in onze kerk vond plaats op 7 april 1972, bij inzegening van het huwelijk tussen Peter Brand en Marian Paree. Na beëindiging van het kerkelijk gebruik werd het gebouw als opslagplaats aan een meubelhandel verhuurd, wat duurde tot 1976 toen de burgerlijke gemeente Borsele de kerk aankocht. In afwach ting van een definitieve bestemming en uitvoering van herstelplannen, werd de kerk als bergplaats in gebruik genomen door de dienst gemeentewerken, welk gebruik tot 1984 gehandhaafd bleef. Afbeelding 93. Foto, genomen tijdens de allerlaatste kerkdienst op 7 april 1972. bij inzegening van het huwelijk tussen Peter Brand en Marian Paree. 147

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1988 | | pagina 149