Begrooting voor het bestuur der Ned. Herv. kerk te 's-Heerenhoek betreffende eene geheele vernieuwing der bochten in de kerk der Ned. Herv. Gemeente. De beide reien bochten der kerk afbreken en weder daarstellen, van voren geheel verniewd en een steenen fundeering er onder, 25 cm boven peil. Het achterschot te bekieeden met de afkomende oude planken die bruikbaar zijn; het plaatje op de fundeering van greinenhout en de schotten der bochten van 1ste soort vurenhout; banken eveneens 1ste soort vuren hout. De achterschotten reiken tot aan de ramen, zoodat alles onder eene rechte lijn wordt gebracht. Dit alles te maken en daar te stellen voor de som van 93,65. Van deze som 93,65 gaat 25,— af indien de vloer onder de stoelen blijft zooals ze is en dus niet gerepareerd of vernieuwd wordt. Dan schiet er dus over de som van 68,65. Het repareeren der preekstoel, met bekleedsel en met nieuwe trap komt op de som van 27,—. Het schilderen der geheel vernieuwde bochten moet kosten de som van 20,—. Blijft evenwel de oude vloer voor aan den ingang der kerk en vóór de preekstoel leggen dan vervallen deze 20,— als onkosten voor het schilderwerk. Bovenstaande begroting is opgemaakt door ondergeteekende, die zich tevens bij toewijzing van het begrootte werk verbindt tot stipte uitvoering. A. den Hollander" 2. Begrooting Bogten in de Hervormde kerk 's-Heerenhoek. 2 Rei bogten afbreeken en weder daar stelle geheel van voren vernieuwe en een steene fundeering er onder, 30 cM boven peil, en het achterschot te bekieeden met de afkomende oude planken die bruikbaar zijn. Het plaatje op de fundeering van greinenhout en de schotten der bogten van 1ste soort vurenhout en de banken ook 1 soort vurenhout. Begrooting som voor dit werk daar te stellen en af te werken voor de somme drie en negentig gulden 65 cent 93,65. Nu zullen wij er is aftrekken voor het verleggen van die vloer onder de stoelen, want volgens ons accoord moet die vloer van de beste uitkomende oude leijen verleid worden, alzoo zal ik 25 gulden reken en aftrekken van de drie en negentig gulden, dat blijft geloof ik 68 gulden 65 cent. A. den Hollandertimmerman. Ripperacie preekstoel en nieuwe trap en bekieeden met groen laken, de preekstoel 27 gulden. En dan heb ik de som gesteld van die twee rij bogten te plaatsen. Het timmerwerk zoo als wij afgesproken zijn, maar heb ik vergete dat het een of tweemaal meer moet gegrond of geschil- dert worden, en dat moet kosten 20 gulden. Want die kosten kan ik daar niet van bestrijgen en dat kan nog gevonden worden als men die vloer voor in de kerk laat leggen en bij de preekstoel, maar anders kan ik niet. U.Ed." 185

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1988 | | pagina 187