EXTRACT uit het Register der Rcfolutien van het Intermediair Adminiftratif Beiluur van het voormalig Gewest van Zeeland. GELYKHEID, VRYHEID, BROEDERSCHAP. Den 7 Maart i 7 9 8 Het vierde Jaar der Bataaffche Vryheid. Is gelezen eene Misüve van den Agent by het Departement van Algemeene Policie en Binnenlandfche Correspondentie der Ba taaffche Republiekgefchreven in den Haag, den 2 dezer loopende maand, houdende, dat hy, door het Uitvoerend Bewind, was ge last, om deze Vergadering aan te fchryven, ten einde, op hare verantwoördelykheidzorg te dragen dat binnen den kortst mogely- ken tyd, uit alle de Kerken en andere Publieke Gebouwen, bin nen dit voormalig Gewestworden weggenomen de Wapenborden Eeregeftoeltens en andere teekenen van Onderfcheidingen dat mede worde verboden het dragen van Livreyenhet voeren van Wapens op Koetzen, en al het geen verder met de geheiligde Wetten der Ge- lykheid ftrydig zy; met last, om alle de macht aan deze Verga dering toevertrouwd, onder bedreiging van corréftie, pcenaliteit, boeteals anderste deployëren ten einde de bovengemelde oog merken van het Uitvoerend Bewind te bereiken Waar op zynde gedelibereerdis goedgevonden en verftaanalle de Municipalitei- ten binnen dit voormalig Gewest, aan te fchryven, en op hunne Verantwoördelykheid te gelasten, om te zorgen, dat aan den last Van den Agent van Algemeene Policie, en de oogmerken van het Uitvoerend Bewind der Bataaffche Republiekhier voren breeder gedetailleerdworde voldaanen wel ten aanzien van de Livreyen en Wapens op de Koetzen, binnen acht dagen, met opzicht tot de Wapens in de Kerken, binnen zes weken, en met betrekking tot de Eeregeftoeltens en andere teekenen van Onderfcheiding in de Kerkenbinnen één maandrefpectivelyk na de receptie dezer Re- folutieten welken einde Extract derzelvein haar geheelaan al le de voornoemde Municipaliteitenby Misfive, zal worden gede- pêcheerdmet verderen lastom ter richtige gehoorzaming aan de ze aanfchryvingzoodanige correélie, poenaliteit, boete, als an- derzints te bedreigenals zy met het belang der zakeen den aart hunner plaatfelyke omftandigheden overeenkomftig zullen oordeelen. Accordeert met voorfchr. Register. Afbeelding 36. Aanschrijving over het verwijderen van de wapens uit de kerken.

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1988 | | pagina 75