BURGEMEESTER en WETHOUDERS Per-Stad Goes en ressorce van dien brengen ter kennis van een ieder die het aangaat: DE STICHTING VAN DE KOOPMANSBEURS TE GOES PUBLICATIE. Dat door den Srcdelijken Raad by delibemrien van den i J No vember en ?5 December des jaar» 1838, is bepaald: 1.w Dat de van Stadswege Nieuw Gestichte Koopmaks-Beuks binnen deze Stad van nu af aan. en zoo lang het Stedelijk Bestuur, zulks doelmatig 2al achten, ten dienste van den Koophandelen voornamelijk van den Graan, en Mee handel op de gewone Marktdag wordt beschikbaar gcSrelds 611-tót dat einde, op gezegde Marktdagen, zal geopend zijn, van des middags te twaalf toe des namiddags te drie uren zullende het openen en sluiten der Beursdoor het kleppen van ccoe klok worden bekend gemaakt; terwijl de Beurs, door het publiek, voor den tijd tot het openen bepaald, niet zal mogen bezocht en na de aankondiging van het sluiten, dadelijk zal moeten verlaten worden. 2.c Dat op den Marktdag binnen deze Stad, op geene andere openbare plaatsen. Granen, Zaden, Meede en andere voof werpenwelke op de Koopmans-Beurs verharideld worden openlijk te koop .zullen mogen worden gesteld, of Monsters van zoodanige voorwerpen in het openbaar uitgestald. 3.0 Dat de Directie over de Beurszakenis opgedragen San drie Commissarissen, waartoe benoemd zynde Heeren Johannes Fransstn van de PutteGerhardus Hendrikus Kakebeehe en Abraham Steendijk. Zijnde door Burge meester en Wethoudersaangesteld, tot Coüeierg» over het Beursgebouw, belast met het sluiten en ontsluiten, mitsga ders 'tschoonhouden der Beurs, en om tevens als Bode van de Directie re fungerende persoon van Adriaan de Beste. Az Dat gemelde Koopmans Beurs, ten voorschreven einde ter be schikking van Commissarissen gesteld zijndevoof het eerst Zal wdrden geopend op Dingsdag middag van den 5 der maand Maart eerstkomende, en voorts Wekelijks, op iederen gewonen Marktdag van dezelve zal kannen worden gebruik gemaakt. Burgemeester eö Wethouders voornoemd voegen hierbij den wensch, dat deze inrigting, aan hef doel volkomen zal rtiogen beantwoorden, en strekken zal. tot uitbreiding en opluisrering van den Handel en ter bevordering en vermeerdering van den Welvaart dezer Stad en Ingezetenen. A En zal aan deze op de gewone wijze publiciteit worden ge. geven. Gedaan ten Raadhuize der St3d Goes, den 9 February 1839, Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR van Nisse Ter ordonnantie van dezelteö, De Srads Secretaris Lr DE Foövv, Jt. Bekendmaking betreffende het gebruik van de binnenkort te openen Koopmansbeurs, 1838. 67

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1989 | | pagina 69