W.F. RENAUD <$Z/eyr-"ifdrey -ytctO-yCCiioo/l -%1/c/x .^c^c/oo-'i ■sYf?^S Rekeninghoofd van de firma Wed. J.C. Massee Zoon te Goes, met afbeelding van de vestigingen in de stad. Het gebouw links stond aan de Dam, het gebouw rechts aan de Frans den Hollanderlaan. Onlangs werd dit laatste gebouw afgebroken en herbouwd in het Openluchtmuseum te Arnhem. Notaverzameling Gemeentearchief Goes. voor het eindigen van dit tijdvak in een algemene vergadering door de aandeelhouders over het voortbestaan zou worden beslist. In artikel 4 werd het kapitaal der vereniging bepaald op 1300 gulden, verdeeld in honderddertig aandelen van tien gulden. Het bestuur bestond uit vijf leden: een voorzitter, secretaris, penningmeester en twee commis sarissen, waarvan één tot vice-voorzitter werd gekozen. Het bestuur nam zitting voor drie jaar. Ieder jaar trad een derde af en kon desgewenst worden herbenoemd, hetgeen in de praktijk bijna altijd gebeurde, bij acclamatie of door stemming (13). De jaarlijkse algemene vergaderingen werden in de regel voorafgegaan door een bestuursvergadering. Deze vergaderingen verliepen volgens een vast patroon. De agenda van de bestuursvergadering zag er als volgt uit: 1de notulen van de vorige vergadering; 2. rekening en verantwoording door de penningmeester; 3. vaststelling dividend; 4. controle van de boeken van de weger, na in orde bevinding ondertekend door de voorzitter en de secretaris; 5. uitnodiging aan de weger om het volgend jaar weer weger te zijn; 6. voorstel salaris weger; 7. rondvraag. De agenda van de algemene vergaderingen was als volgt samengesteld: 1. notulen van de vorige vergadering; 2. aanwijzing van de kascommissie door de voorzitter, daarna rekening en verantwoording penningmeester, na in orde bevinding ondertekend door drie kascommissieleden; 3. vaststelling en uitkering dividend; 4. vaststelling tarief weegloon; 5. salaris en benoeming weger; 6. periodieke aftreding en verkiezing bestuursleden; 7. voorkomende zaken; 8. rondvraag. De algemene vergadering besliste uiteindelijk over het uit te keren dividend, over de vaststelling van het tarief weegloon en het salaris van de weger (14). Aangezien de ledenlijsten verloren zijn gegaan, is niet meer met zekerheid na te gaan, hoeveel leden de vereniging telde. Voor de algemene vergaderingen werden 60 oproepingskaarten gedrukt, maximaal waren er 50 leden aanwezig. Het aantal leden van de vereniging zal dus tussen de 50 en 60 hebben gelegen. De oprichters waren indertijd allen landbouwers in de gemeente Wolphaartsdijk. 82

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1989 | | pagina 84