W.F. RENAUD Op de algemene vergadering van 21 februari 1927 werd besloten de vereniging opnieuw voor 30 jaar aan te gaan. Het reglement werd daarbij gewijzigd door toevoeging van de artikelen 22, 22A en B, waarin voorwaarden voor het lidmaatschap van de weegbrug werden geregeld. In 1931 werd besloten tot plaatsing van een nieuwe grotere weegbrug met een draagvermogen van 10.000 kg. in verband met het zware autovervoer. Men ging bij het ten uitvoer brengen van deze gewichtige beslissing niet lichtvaardig te werk. Besloten werd dat het bestuur naar verschillende geplaatste bruggen zou gaan kijken, met een voor keur voor het systeem van de oude brug. Vervolgens zou men een prijs overeenkomen met inruiling van de oude brug. Men had een voorkeur voor de firma Massee, ofschoon deze wel duur werd gevonden (f 1275, Op grond van bij verschillende leveranciers aangevraagde prijzen en tekeningen kwamen drie firma's in aanmerking: Massee en Franken Van Weel te Goes, en De Schrijver te Middelburg. In Middelburg werd een brug van de firma Massee bezichtigd, waarvan de constructie en het brugdek voldeden, de weegbalans niet, maar die kon ook anders worden geleverd. De weegbrug van de firma Franken Van Weel te Biggekerke voldeed minder, men vond de onderdelen te zwaar vergeleken met de lichte weegbalans en het binnenwerk. De weegbrug van de firma De Schrijver te Heinkenszand beviel goed wat de constructie betrof, maar de grote beweeglijkheid in de brug bij het op- en afrijden beviel minder. Uiteindelijk werd voor de weegbrug van de firma Massee gekozen op voorwaarde, dat aan de verlangens van het bestuur kon worden voldaan: de weegbalans en het brugdek naar verkiezing, extra balken onder de brug, een ijzeren raam rond de brugkelder en afneming van de oude brug. De nieuwe weegbrug van 1275,werd, na aftrek van 125,— voor overname van de oude brug, uiteindelijk door de firma Massee voor 1150, geleverd. De plaatsing van de brug geschiedde bij openbare aanbesteding. Het bestek en de tekeningen werden opgemaakt door De Koning te Goes. Wolphaartsdijk, weger de heer Flipse in het weeghuisje van de weegbrug De Eendracht, 1982. Foto Openluchtmuseum Arnhem. 86

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1989 | | pagina 88