P.S.G. RAAS Art. XV Slotbepaling Indien er eenig geschil mogt ontstaan omtrent de uitlegging van dit reglement, zoo zal zulks moeten worden gelaten ter discussie van hoofdman en commissarissen aan wier uitspraak en order men verpligt zal zijn zich te verbinden. Aldus vastgesteld in de vergadering van 28 december 1859 in welke ook tot leden des bestuurs zijn verkozen C. de Fouw hoofdman Jan M. Rijk Adriaan Rijk commissarissen Willem Mol Pieter Boonman boekhouders C. Kloosterman Bijlage 2 Reglement van de Dorpsvereeniging ..HET LANDBOUWBELANG" te Ovezand Artikel 1 Het doel deezer vereeniging is: het beperken van de schade, door eenige diersoorten jaarlijks aan de landbouwgewassen toegebracht. Art. 2 Als leden kunnen aangenomen worden allen, die den leeftijd van 23 jaar bereikt hebben. Plaatsver vangers moeten 21 jaar zijn. Art. 3 Het bestuur bestaat uit een hoofdman, drie commissarissen en een secretaris-penningmeester. Art. 4 Jaarlijks treedt één der leden van het bestuur af, doch is weder herkiesbaar. De verkiezing geschiedt in januari met gesloten briefjes. Wie de meeste stemmen op zich vereenigt, wordt gekozen verklaard. Art. 5 Om het doel, in art. 1 uitgedrukt, te bereiken, verbinden de leden zich tot het vangen of dooden en het verzamelen der eieren van de dieren, in het volgend art. genoemd, in zooverre zulks niet strijdt met de wetten en besluiten van het landsbestuur. Art. 6 De landbouwers zullen voor elk span paarden 25 musschen leveren; die één of twee werkpaarden houden, 30 musschen; de overige leden (behoudens de uitzondering van art. 13) 20 musschen. Een val- of boschduif, een zwarte kraai, een ekster en een bonte kraai tellen elk voor vier musschen, terwijl twee musscheneieren voor één musch en een ei der overige vogels voor twee musschen gelden. Art. 7 Twee boekhouders zijn belast met het in ontvangst nemen der voorwerpen. Minder dan drie musschen 100

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1990 | | pagina 102