mm n A.J. BARTH EN DRS. A.L. KORT Zuster De J. werd in 1960 opgevolgd door mevrouw P.J. Maat-Dieleman, die op haar beurt vier jaar later plaats maakte voor zuster M. van Maldegem. De moeilijkheden leken te zijn overwonnen. Van spanning tussen de personeelsleden onderling is ons niets meer gebleken, wat verwonderlijk mag heten als men bedenkt dat de schrijver van het ..vertrouwelijk" rapport op iedere functionaris wel iets had aan te merken. Zo werd van drie verpleegsters, die in 1956 in dienst waren getreden en acht jaar later nog steeds op de loonlijst van het armbestuur voorkwamen, het volgende aangetekend: ..Zuster S.: Tegenover nieuwe personeelsleden minder vriendelijk daarbij een houding aan nemende van waarnemend directrice enigermate achterbaks." ..Zuster F.: Erg humeurig en gauw ontevreden, terwijl zij van de jonge personeelsleden niet vee! verdragen kan." ..Zuster G.: Voordien in enkele ziekenhuizen gewerkt en aldaar ontslagen wegens misdraging en wat nonchalant. Ook de kokkin kwam er in het rapport niet al te best van af: ..hoewel ze goed en smakelijk kookte" had ze kennelijk te weinig systeem in haar werk. waardoor de ..keuken altijd een rommelige indruk" maakte ..waarbij deze geheel bezaaid (was) met potten en pannen, groente, aardappelen en andere attributen." Door haar ..gejaagde" werk kreeg de keuken ..soms de indruk van een heksen ketel." (21) Met de inwerkingtreding van de bijstandswet in 1965 waren de dagen van het verzorgingstehuis geteld. Tot 1969, toen de zorg voor de bejaarden werd overgedragen aan de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen te Zeeland, zou het Burgerlijk Armbestuur de exploitatie van het tehuis voor zijn rekening blijven nemen. (22) jt U- Het uit 1956 daterende tehuis voor ouden van dagen aan de Beestenmarkt was bedoeld voor de verzorging van dertig personen. In tegenstelling tot het oude manhuis, waar de bewoners voor zich zelf moesten zorgen, was hier verplegend personeel in dienst. Tot 1973 zou het verzorgingstehuis blijven bestaan. 110

Historisch Jaarboek Zuid- en Noord-Beveland | 1991 | | pagina 112